PRZYTULNA SYPIALNA W MINIMALISTYCZNYM STYLU – O CO ZADBAĆ, A CZEGO UNIKAĆ WE WNĘTRZU?

PRZYTULNA SYPIALNA W MINIMALISTYCZNYM STYLU – O CO ZADBAĆ, A CZEGO UNIKAĆ WE WNĘTRZU?

27.03.2024

BlogSponsorowany

Sypialnia jest najważniejszym miejscem w mieszkaniu. To w niej możesz odpocząć, zrelaksować się i przygotować na kolejny dzień. Aby sprzyjała regeneracji, powinna być jednocześnie przytulna i minimalistyczna. Jak stworzyć właśnie taką przestrzeń? O co zadbać, a czego unikać?

Przytulna i minimalistyczna sypialnia – przestrzeń sprzyjająca komfortowi i ułatwiająca sprzątanie

W przytulnej sypialni o wiele chętniej spędza się czas. Charakter tego pomieszczenia zadziała na Ciebie kojąco po ciężkim dniu w pracy i zachęci do tego, aby odpocząć w ciszy oraz w przyjaznym otoczeniu.

Minimalizm jest z kolei bardzo ważny ze względów użytkowych. Nadmiar rzeczy przytłacza, przez co o wiele trudniej jest faktycznie odpocząć. Duża ilość dodatków czy dekoracji przekłada się również na bardziej wymagające sprzątanie. Każdy z elementów trzeba wytrzeć z kurzu, zdjąć z półki przed umyciem czy od czasu do czasu wyprać, jeśli jest to przedmiot wykonany z materiału.

Przytulna i minimalistyczna sypialnia to miejsce, w którym możesz oddać się w objęcia Morfeusza i zapomnieć o codziennych problemach. To jednak także strefa łatwa w utrzymaniu w czystości.

Co powinno znaleźć się w dobrze zaaranżowanej sypialni?

Na dobrze zaaranżowaną przestrzeń w sypialni składają się dwa kluczowe elementy: odpowiednie meble i dodatki. Ich połączenie da przytulny, ale jednocześnie minimalistyczny, uporządkowany i harmonijny efekt. Na jakie rzeczy warto się zdecydować w pokoju sypialnym?

Meble, których nie może zabraknąć w strefie do snu i wypoczynku

W sypialni nie powinno zabraknąć takich mebli jak:

  • łóżka małżeńskie – ich wymiary sprzyjają relaksowi w komfortowych warunkach;
  • stoliki nocne – można umieścić na nich rzeczy, które chce się mieć pod ręką (woda, leki, książki, lampka nocna);
  • szafa – można w niej schować wszystkie ubrania lub najczęściej użytkowaną część garderoby;
  • biurko – jest szczególnie ważne, jeśli nie mamy w domu osobnego gabinetu do pracy.

W pomieszczeniu do snu nie potrzebujesz niczego więcej. Dodatkowe komody, regały czy witryny i półki są zbędne. Umieść je w salonie, garderobie lub w przedpokoju, ale w sypialni zadbaj o niewielką liczbę rzeczy, aby ułatwić sobie sprzątanie.

Zastanawiasz się, gdzie kupić łóżko czy szafę? Odwiedź Emwomeble – sklep z meblami oferuje szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach i z szybką dostawą.

Dodatki, które nadają przytulności, ale nie przytłaczają

Dodatki mają sprawić, że pokój sypialny będzie ciepły i przyjemny w odbiorze. Dobrze jednak pamiętać, że ich nadmierna liczba nie będzie wyglądała dobrze i znacznie utrudni porządkowanie przestrzeni. Na co warto się zdecydować? Przede wszystkim przydatne są zasłony. Wprowadzają przytulny klimat do pomieszczenia i pełnią funkcję praktyczną – zaciemniają wnętrze. Możesz też kupić dywan, który będzie wsunięty pod łóżko lub umieszczony obok niego. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Umieść jeden duży punkt światła np. na środku pomieszczenia i mniejszą lampę lub lampkę przy łóżku.

Czego unikać w przytulnej i minimalistycznej sypialni?

W pomieszczeniu, które ma być utrzymane w ciepłym, ale jednocześnie minimalistycznym stylu, unikaj nadmiaru rzeczy. Nie kupuj zbędnych mebli, plakatów i obrazów na ścianę czy figurek mających zdobić każdy pusty kąt. Unikaj też połączenia zbyt wielu kolorów, wzorów i faktur. Postaw na motywy przewodnie i nimi się kieruj, podejmując konkretne decyzje aranżacyjne.

Przytulna i minimalistyczna sypialnia to pomieszczenie, w którym chce się spędzać czas. Aby je stworzyć, trzeba zadbać o odpowiedni wybór mebli i dodatków, a także zachować umiar przy podejmowaniu decyzji zakupowych.