WYBÓR MIESZKAŃ I DOMÓW Z RYNKU WTÓRNEGO

WYBÓR MIESZKAŃ I DOMÓW Z RYNKU WTÓRNEGO

26.04.2021

BlogSponsorowany

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Starajmy się nie podejmować pochopnych postanowień, jako, że zakup ten będzie niósł z sobą konsekwencje, które możemy odczuwać długie lata. 1. Zalety i wady rynku wtórnego 2. Rynek wtórny i rynek pierwotny



Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Starajmy się nie podejmować pochopnych postanowień, jako, że zakup ten będzie niósł z sobą konsekwencje, które możemy odczuwać długie lata.

  1. Zalety i wady rynku wtórnego
  2. Rynek wtórny i rynek pierwotny


Zalety i wady rynku wtórnego

Rynek wtórny to rynek mieszkań z tzw. „drugiej ręki”, czyli w większości są to mieszkania wykończone i urządzone. Dla części z nas będzie to zaletą, jako, że po kupnie nie musimy inwestować dużych pieniędzy, by móc szybko zamieszkać. Dla pozostałych będzie to wada, jako, że nie ma się możliwości aranżowania od początku. Krótko mówiąc – należy najpierw zdewastować to, co już przez poprzednich właścicieli zostało urządzone. Szukając mieszkań lub domów z rynku wtórnego najlepiej korzystać z usług biura nieruchomości eDOM Nieruchomości. Dzięki możliwości obejrzenia zdjęć na stronie, możemy zrobić wstępny przesiew, które z nieruchomości warto odwiedzić. Dużą zaletą rynku wtórnego są jego lokalizacje, które najczęściej znajdują się w miejscach z dobrym dostępem do szkół, lekarzy, miejsc kultury i sklepów. Rynek wtórny to najczęściej centra miast, zorganizowane, zagospodarowane i przede wszystkim „od ręki”. Nie kupujemy kota w worku, jako, że mieszkania już istnieją, problemem może jedynie być źle przeprowadzona ocena sytuacji, wydatków związanych z czekającym nas remontem. Dla osób poszukujących mieszkań z wyposażeniem to nie lada gratka. Spośród ofert trafiają się nieruchomości w blokach lub w klimatycznych kamienicach. Niektóre urządzone nowocześnie, inne w stylach retro, najczęściej z wyposażoną kuchnią. Wadą może być fakt rozmieszczenia pomieszczeń. Na pewno należy zwrócić uwagę na bardziej atrakcyjną cenę mieszkań z „drugiej ręki”.



Rynek wtórny a rynek pierwotny

Rynek pierwotny to najczęściej mieszkania oraz domy zakupione od deweloperów oraz spółdzielni mieszkaniowych. Wpłacamy na mieszkanie, którego jeszcze nie ma, wadą jest więc jego dostępność. Nieruchomości z rynku pierwotnego najczęściej są oddalone od centrów miast, osiedla budowane są na ich peryferiach. Nie wiemy dokładnie, co powstanie w miejscach, gdzie mielibyśmy zamieszkać. Bliskość szkół, sklepów, przychodni oraz miejsc kultury jest gorsza niż w przypadku rynku wtórnego. W remont i tak już bardzo drogiego mieszkania kupionego u dewelopera, musimy zainwestować dużą kwotę pieniędzy. Zaletą jest jednakże urządzanie od początku wszystkiego tak, jak chcemy. Nieruchomości zaś zaprojektowane są bardzo ciekawie i na etapie budowy mamy prawo do małych zmian. Nowoczesne budownictwo to również bezpieczne i zamknięte osiedla, monitorowane i pilnowane i to jest kolejna ich zaleta. Niestety cena nieruchomości rynku pierwotnego należy do bardzo wysokich, dlatego też bardzo często stawiamy na rynek wtórny.

Czas na przemyślenia przy zakupie nieruchomości jest na tyle długi, że zdążymy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Pamiętajmy jednak, by zadbać o bezpieczeństwo transakcji – sprawdźmy dewelopera, a w przypadku rynku wtórnego wybadajmy, jak wygląda stran prawny nieruchomości lub zgłośmy się do rzetelnego biura nieruchomości.

WYBÓR MIESZKAŃ I DOMÓW Z RYNKU WTÓRNEGO