JAKIE MEBLE DLA DZIECI SĄ NIEZBĘDNE W KĄCIKU MALUCHA? PODPOWIADAMY!

JAKIE MEBLE DLA DZIECI SĄ NIEZBĘDNE W KĄCIKU MALUCHA? PODPOWIADAMY!

28.02.2024

BlogSponsorowany

Czas oczekiwania na pojawienie się dziecka jest bardzo ekscytujący. Przyszli rodzice z dużą uwagą kompletują wyprawkę dla noworodka. Niezwykle ważny jest też zakup odpowiednich elementów wyposażenia pokoju maluszka. Jakie meble dla dzieci warto wówczas wybrać? Jakimi kryteriami należy się przy tym kierować? Czytaj dalej – odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Jakie meble muszą znaleźć się w pokoju maluszka?

Nawet niemowlę ma potrzeby, które mogą zaspokoić wyłącznie odpowiednie meble. Absolutną podstawą jest dziecięce łóżeczko. Właściwie dopasowane będzie służyło maluszkowi od pierwszego dnia życia. Zastanawiasz się, jakie cechy powinno mieć idealne łóżeczko dla dziecka? Przede wszystkim musi być bezpieczne i solidne. Celuj w modele z drewnianymi szczebelkami, dzięki którym maluch nie wypadnie z posłania. Większość dostępnych na rynku mebli ma możliwość regulacji wysokości. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli maluszkowi długo korzystać z jednego łóżeczka. Ważny jest też rozmiar. Za optymalne uznaje się łóżeczka o wymiarach około 120x60 cm. Upewnij się, że wybierasz mebel wysokiej jakości, wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka.

Akcesoria i dekoracje – co powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

W aranżacji pokoju maluszka znaczenie mają nie tylko meble, ale także odpowiednio dopasowane do jego potrzeb i wieku dodatki. Do niezbędnych akcesoriów, bez których żaden maluch nie może się obejść, bez wątpienia należy pościel. To właśnie ona w dużym stopniu odpowiada za zdrowy i komfortowy sen dziecka. Pamiętaj o tym, że powinna być uszyta z wysokiej jakości, naturalnych materiałów, takich jak np. bawełna. Praktycznym dodatkiem jest też z pewnością ochraniacz na szczebelki. Skutecznie zabezpieczy główkę dziecka przed przypadkowymi uderzeniami w ściany łóżeczka.

Dobre meble dla dzieci – gdzie możesz je kupić?

Każdy element wyposażenia dziecięcego kącika należy wybierać z dużą uwagą. Meble dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych i solidnych materiałów. Takie produkty oferuje np. sklep senmalucha.pl. Ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzają stosowne certyfikaty. Wybierając meble do pokoju pociechy, koniecznie zwróć też uwagę na ich design. Jeśli poszukujesz elementów, które będą dość uniwersalne i z łatwością dopasujesz je do każdej aranżacji, celuj w biele lub szarości. To kolory odpowiednie zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Co więcej, nie rozpraszają uwagi maluszka i łatwiej dopasować do nich dodatki i akcesoria.