CZY OPŁACA SIĘ WYCENIAĆ NIERUCHOMOŚCI ONLINE?

CZY OPŁACA SIĘ WYCENIAĆ NIERUCHOMOŚCI ONLINE?

01.02.2022

BlogSponsorowany

Czasem przychodzi taki moment w życiu, że trzeba sprzedać swoje mieszkanie, dom czy działkę. Nie wszyscy jednak wiedzą, ile dana nieruchomość jest warta. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może być wycena nieruchomości online. Co to takiego? Czy warto się na to zdecydować?Wycena nieruchomości online - jak to się odbywa?


Osoby, które nie muszą prezentować w sądzie, banku czy urządzenie oficjalnej wyceny nieruchomości, wcale nie muszą zatrudniać rzeczoznawcy majątkowego. Wystarczy, że zdecydują się skorzystać ze specjalnego narzędzia dostępnego w sieci. Jest to po prosty kalkulator do wykonywania wyceny nieruchomości online. W jaki sposób działa? 

Obsługa kalkulatora jest bardzo łatwa i intuicyjna. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać podstawowe dane na temat mieszkania czy domu. Kalkulator poda nie tylko wartość lokalu, ale i wygeneruje dodatkowe informacje. Dotyczyć one będą np. dziesięciu transakcji sprzedaży z najbliższej okolicy, bezpieczeństwa dzielnicy czy aktualnych trendów w sprzedaży. 


Jakie zalety ma wycena nieruchomości online?


Wycena nieruchomości online ma oczywiście sporo zalet. Przede wszystkim jest to narzędzie proste w obsłudze, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Na tym jednak nie koniec.

Rozwiązanie to daje naprawdę wiarygodny wynik. Bazuje bowiem na największej w kraju Bazie Cen Nieruchomości. Zawiera ona informacje z kilku milionów akt notarialnych. Dodatkowo z kalkulatora można skorzystać w niskiej cenie. Szczegółowy raport jest przygotowywany za mniej niż 40 złotych. Co ciekawe, przy dokonywaniu wyceny brane są pod uwagę także wady i zalety jej najbliższej okolicy. 


Wycena nieruchomości online w praktyce


Wycena nieruchomości online jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Oczywiście trzeba sobie przy tym zdawać sprawę, że proces ten ma charakter poglądowy. Dlatego, gdy zachodzi potrzeba rozstrzygnięcia sprawy spadkowej lub rozpoczęcia postępowania kredytowego, lepiej skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego. 

Za sprawą praktycznego kalkulatora wartość mieszkania sprawdzić można w kilka chwil. Wystarczy wpisać adres nieruchomości i zapłacić kilkadziesiąt złotych. Przygotowany w ten sposób raport zawiera także i inne ciekawe informacje. Do dokonania wyceny nieruchomości online nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza. To dobra informacja dla osób, które nie czują się w tym temacie zbyt pewnie.