DLACZEGO RYNEK PIERWOTNY, A NIE WTÓRNY?

DLACZEGO RYNEK PIERWOTNY, A NIE WTÓRNY?

09.12.2022

BlogSponsorowany

Osoby, które inwestują w kompleksy apartamentów w Trójmieście, zazwyczaj robią to dla korzyści finansowych. Ze względu na ilość uczelni i miejsc pracy, ich wynajem jest popularną opcją (dla tych, którzy zdecydują się tam zamieszkać). Kiedy osoby te decydują się na tego typu inwestycję, często zastanawiają się, czy inwestować na pierwotnym czy wtórnym rynku apartamentów.


Najpierw poznaj rynek

Aby poznać trójmiejski rynek mieszkań, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak wygląda rynek wtórny - na przykład ile mieszkań jest tam na sprzedaż, jaki jest ich stan, w którym roku powstał budynek wielorodzinny, jak wyglądają klatki schodowe i jak wysokie są czynsze (w starszych mieszkaniach są one zazwyczaj strasznie drogie). Warto też dowiedzieć się o mieszkaniach z rynku pierwotnego.

Znalezione informacje obejmują m.in. lokalizację i jakość dostępnych mieszkań, terminowość realizacji, standard wykończenia i inną specyfikę. Kluczowe jest również zorientowanie się w swoim statusie finansowym, ponieważ mieszkania z rynku wtórnego często są dostępne z rabatem, ale jednocześnie wymagają sporych inwestycji w przebudowę.

Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Przewagi rynku pierwotnego nad rynkiem wtórnym są na trójmiejskim rynku mieszkań liczne. Pierwszą i podstawową zaletą jest to, że mieszkania kupowane na rynku pierwotnym mogą być precyzyjnie dopasowane do potrzeb ich nabywców. Co to oznacza? Że nabywca decyduje o lokalizacji mieszkania - może wybrać, aby znajdowało się w pobliżu placówek opiekuńczych i edukacyjnych (żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie), obiektów handlowych, miejsc pracy. Ponadto kupujący może określić, gdzie będzie znajdowało się jego mieszkanie (od strony wschodniej lub zachodniej), a najczęściej także układ pomieszczeń (dowolna kombinacja ścian działowych).

Trójmiasto jako miejsce, w którym można kupić mieszkanie odpowiadające naszym gustom i wymaganiom jest bez wątpienia znaczącą zaletą. Chcąc uzyskać ten sam efekt w mieszkaniu kupionym z rynku wtórnego, być może trzeba będzie usunąć starą elewację lub płytki. Kolejnym dobrym powodem do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest nowoczesne budownictwo i zastosowanie zaawansowanych technologicznie materiałów, co może pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu i wyeliminować wygląd wilgoci. Należy również przyznać, że mieszkania od deweloperów można nabyć z mniejszym kłopotem w razie potrzeby, ponieważ wiele jednostek przyciąga fakt, że konstrukcja została zbudowana w konkretnym roku.

Jeżeli szukasz domu, czy mieszkania w Trójmieście i okolicach, to koniecznie odwiedź stronę dewelopera www.Activa.pl