JAK ROZPOZNAĆ DOBRE BIURO NIERUCHOMOŚCI?

JAK ROZPOZNAĆ DOBRE BIURO NIERUCHOMOŚCI?

31.12.2021

BlogSponsorowany

Decydując się na sprzedaż lub wynajem mieszkania, wiele osób postanawia podjąć współpracę z biurem nieruchomości. Dzięki temu transakcja przebiega o wiele łatwiej i spokojniej. Pod warunkiem oczywiście, że zwracają się one o pomoc w znalezieniu lub sprzedaży nieruchomości do dobrego biura nieruchomości? Jakie są cechy profesjonalnego agenta? Jak rozpoznać, czy masz do czynienia ze sprawdzonym pośrednikiem?

Dobre biuro nieruchomości, czyli wszechstronność


W Polsce działa dzisiaj mnóstwo biur nieruchomości, z których większość skupia się głównie na działalności w dużych miastach. Jednak zastanawiając się, jak wybrać dobre biuro nieruchomości, warto brać pod uwagę zakres usług. Otóż dobre biuro nieruchomości nie ogranicza swojej działalności do przygotowania umowy i ewentualnej prezentacji mieszkania czy też domu potencjalnym klientom. Zatem jak działa dobre, nowoczesne biuro? Tak jak agencja nieruchomości Loco Estate w Warszawie i Krakowie – https://loco-estate.com/.

Dobrym określeniem jest tutaj właśnie agencja, a nie biuro. Rzecz w tym, że nowoczesna firma świadczy zakrojone na szeroką skalę usługi doradcze. Służy pomocą w zakresie wyboru wyposażenia i wystroju lokalu, a także przygotowania do oględzin. Stanowi ona wsparcie dla klienta również po znalezieniu najemcy mieszkania czy domu. Dzięki tak kompleksowej usłudze klienci biura mogą zupełnie zapomnieć o swojej nieruchomości, czerpiąc jedynie zyski z wynajmu. Oczywiście dobre biuro nieruchomości jest wsparciem również dla drugiej strony transakcji, czyli osoby poszukującej lokalu do zamieszkania.

Inne cechy dobrego biura nieruchomości


Jeśli chodzi o pytanie, które biuro nieruchomości wybrać, to jest ono zadawane niemal przez każdego, kto planuje sprzedać lub wynająć nieruchomość. Oczywiście ważne jest to, o czym wspomnieliśmy powyżej. Niemniej jednak istotne są również inne cechy dobrego biura nieruchomości. Dobrą agencję można poznać również po następujących cechach:

  • dysponuje znaczną liczbą ofert,
  • szybko odpowiada na telefony i wiadomości tekstowe,
  • pracownicy są zaznajomieni z przepisami,
  • zespół pośredników posiada udokumentowane kompetencje,
  • doskonała znajomość branży.

Nadal nie wiesz, jak wybrać dobre biuro nieruchomości? Zatem omówimy pokrótce każdą z wymienionych powyżej cech. Nie ma wątpliwości, że biuro nieruchomości, które chcesz wybrać, powinno posiada wiele ofert. Liczba ogłoszeń często odzwierciedla popularność danego biura, a tym samym jego efektywność. Ponadto dobre biuro nieruchomości można poznać po sprawnym kontakcie, który jest warunkiem powodzenia w sprzedaży i wynajmie nieruchomości.

Warto mieć na uwadze, że wszelkie transakcje dotyczące nieruchomości wymagają załatwiania szeregu kwestii formalnych. Tym samym pracownicy biura powinni znakomicie odnajdywać się wśród przepisów prawa. Powinni również posiadać umiejętności interpersonalne oraz znać branżę. Niezbędna jest też wiedza z zakresu urządzania wnętrz. Nie wiesz, jak sprawdzić biuro nieruchomości pod względem profesjonalizmu? Poproś o potwierdzenie kompetencji jego pracowników.

Biuro nieruchomości – na co uważać?

Na rynku działa wiele firm świadczących usługi na wysokim poziomie. Niewątpliwie można tu zaliczyć choćby wspomniane wcześniej biuro nieruchomości Loco Estate z siedzibą w Krakowie i Warszawie. Jednak istnieją również takie biura, z którymi nie warto współpracować. Jeśli chodzi o takie biura nieruchomości, to na co uważać? Najważniejsze kwestie to:

  • Nieznajomość branży – jeśli firma nie zna branży, nie będzie potrafiła nawet właściwie wycenić nieruchomości.
  • Brak umiejętności interpersonalnych – pośrednictwo w transakcjach nieruchomościami to przede wszystkim umiejętność rozmowy z ludźmi i zachęcania ich do wynajmu czy zakupu.
  • Nieuczciwość – w każdej branży działają nieuczciwe firmy. Tutaj nieuczciwość dotyczy zwykle postępowania niezgodnego z interesem klienta.

Jak sprawdzić biuro nieruchomości – zapoznaj się z opiniami

Przed rozpoczęciem współpracy warto dokładnie sprawdzić dane biuro nieruchomości. Zastanawiasz się jednak, jak sprawdzić biuro nieruchomości? Warto zapoznać się z jego stroną internetową i ofertą. Jednak najwięcej informacji na temat tego, czy jest to dobre biuro nieruchomości, dostarczą Ci opinie klientów. W internecie nietrudno jest znaleźć komentarze na temat działalności znanych i cenionych agencji nieruchomości.

fot. tytułowa: Hunters Race | Unsplash.com