RYNEK DEWELOPERSKI - NOWE MIESZKANIA W WARSZAWIE

RYNEK DEWELOPERSKI - NOWE MIESZKANIA W WARSZAWIE

20.10.2021

BlogSponsorowany

Stolica kraju to miejsce, w którym deweloperzy bardzo chętnie lokują swój kapitał. Nowe mieszkania w Warszawie stanowią ogromną część wszystkich inwestycji na rynku nieruchomości.

Rynek deweloperski - Nowe Mieszkania w Warszawie

 

Stolica kraju to miejsce, w którym deweloperzy bardzo chętnie lokują swój kapitał. 

Nowe mieszkania w Warszawie stanowią ogromną część wszystkich inwestycji na rynku nieruchomości. 

Nowoczesne osiedla powstają w atrakcyjnych lokalizacjach - w ścisłym centrum miasta, lub na obszarach w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych. Rynek nieruchomości dostosowuje swoje inwestycje do indywidualnych potrzeb klientów. 

Nowe mieszkania w Warszawie charakteryzuje wysoki standard.  Aby przyszłym mieszkańcom zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo deweloperzy dbają o każdy szczegół. 

Oferty mieszkań i domów, prezentowane na licznych portalach, takich jak mapymieszkaniowe.pl posiadają szeroki wachlarz metraży, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Podczas projektowania nowych osiedli dużą wagę przykłada się do starannego zaprojektowania przestrzeni wspólnej. 





Deweloperzy oferują mieszkańcom strefy zabaw dla najmłodszych i tereny rekreacyjne, często wyposażone w siłownie zewnętrzne lub wewnętrzne. Z dużą pieczołowitością projektuje się małą architekturę i zieloną przestrzeń. Aby zapewnić klientom bezpieczeństwo osiedla są monitorowane i chronione. Dużą popularnością cieszą się pakiety smart, w których można inteligentnie zarządzać oświetleniem i mediami. 

 

Komunikacja miejska 

    Warszawa posiada świetnie prosperującą i bardzo dobrze rozbudowaną komunikację miejską - autobusy, tramwaje, metra i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. 

Dzięki Warszawskiemu Transportowi Publicznemu można wygodnie i sprawnie poruszać się po całym mieście, a także dojechać do wielu miejscowości położonych w okolicach stolicy. 



Oświata, służba zdrowia i obiekty rekreacyjne 

    Warszawa jako centrum nauki w kraj, ma doskonale rozbudowaną i prosperującą sieć placówek oświatowych, od edukacji dla najmłodszych - żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych po ważne ośrodki akademickie i uczelnie wyższe na światowym poziomie. Dodatkowo w stolicy bez problemu można korzystać z punktów opieki medycznej.  Zlokalizowane są one w każdej dzielnicy. Duża liczba przychodni i szpitali zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom i przybywającym do miasta turystom. Warszawa posiada wiele obiektów sportowych - stadiony, boiska, pływalnie itd. Na terenie całego miasta zlokalizowanych jest kilkadziesiąt galerii handlowych, w których znajdują się sklepy, drogerie oraz różnego rodzaju punkty usługowe. 

 

Tereny rekreacyjne stolicy

    Warszawę na tle innych europejskich stolic wyróżnia duża ilość terenów zielonych, stanowią one niemal połowę jej powierzchni. Lasy zajmują ok 8 tyś. ha - około 15% powierzchni miasta. W ich obrębie znajduje się kilkadziesiąt większych i mniejszych lasów miejskich. Najczęściej odwiedzanym jest Las Kabacki - to największy na Mazowszu rezerwat przyrody. Część kompleksów leśnych jest pozostałością Puszczy Mazowieckiej. Największe obszary leśne Warszawy zlokalizowane są w rejonie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W ich skład wchodzą duże leśne kompleksy położone głównie na południowo- wschodnim skraju miasta, w dzielnicach Wawer i Wesoła oraz w gminach położonych w najbliższych okolicach stolicy. Lewobrzeżna część Warszawy również posiada sporą część obszarów leśnych tj.:

 

  • Las Bielański,
  • Las Młociński,
  • Park Leśny Bemowo;
  • Rezerwat Przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego. 

 

Na tym terenie zlokalizowane są również fragmenty zbiorowisk leśnych o charakterze leśno- parkowym tj.:

 

  • Las Natoliński,
  • Marysin  (okolice Wilanowa)
  • Lasek na Kole.

 

Na terenie Warszawy znajduje się około 95 parków, z Łazienkami Królewskimi na czele. 

 

Miasto każdego roku znaczną część budżetu przeznacza na inwestycje związane z powstawaniem terenów rekreacyjnych. Starania te zostały docenione. Stolica zajęła 12 miejsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez TravelBird, na najbardziej zielone miasta na świecie. 

W stolicy znajduję się również wiele zbiorników wodnych o dużej wartości krajoznawczej i przyrodniczej. Największym naturalnym zbiornikiem wodnym jest Jeziorko Czerniakowskie, położone w dzielnicy Mokotów. Wśród cennych przyrodniczo obiektów znajduje się Wisła, szczególnie jej wschodni brzeg. Wiele nowych mieszkań w Warszawie zlokalizowanych  jest w sąsiedztwie lasów, parków i innych terenów rekreacyjnych. 

 

Charakterystyka miasta 

    Warszawa to największe miasto w Polsce, jego powierzchnia wynosi 517,2 m2.  Położone jest centralnie na Nizinie Środkowomazowieckiej na Mazowszu nad najdłuższą rzeką w Polsce - Wisłą. Miasto posiada ogromny potencjał i energię, zalicza się je do jednych z najszybciej rozwijających się aglomeracji w Europie. Warszawa to centrum polskiego biznesu, nauki, polityki, kultury i sportu. Ogromne możliwości stwarza obecnie rynek deweloperski i nowe mieszkania w Warszawie. 

 

Architektura i historia 

Stolicę na tle innych miast wyróżnia architektura, która jest kompilacją starego, zabytkowego budownictwa i nowoczesnej zabudowy. Wizytówkę Warszawy stanowi Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wielu lat, na rynku bije serce stolicy. Miasto posiada pełną uroku panoramę ze staromiejską zabudowa, z której wyłaniają się drapacze chmur.

Burzliwa historia Polski w dużym stopniu wpłynęła na to, w jaki sposób wygląda współczesna Warszawa. Na jej wygląd przez wieki wpływ miało wiele różnych czynników, począwszy od zaboru rosyjskiego, kiedy to wypierano dominujący styl klasycystyczny na rzecz historycznych stylów - neogotyk i neorenesans, po wpływ jaki na budownictwo wywarł socjalizm. 

 

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości na architekturę wpłynęła  państwowotwórcza symbolika i monumentalizm. 

Podczas II wojny światowej stolica niszczona była czterokrotnie. Po raz pierwszy na miasto zrzucono bomby we wrześniu 1939 roku. Z kolei po upadku powstania w getcie warszawskim w maju 1943 roku z ziemią zrównano całą dzielnicę. 

Do kolejnego spustoszenia miasta doszło podczas Powstania Warszawskiego 1944 roku, niemiecki ostrzał artyleryjski zniszczył wówczas lewobrzeżną część stolicy w 30%,, starówkę zburzono niemal w 100 %. Kolejne budynki wysadzano już po kapitulacji i ewakuacji ludności cywilnej. Straty w zabudowie Warszawy w 1945 roku szacowano na 84%, zniszczenia w infrastrukturze przemysłowej i obiektach zabytkowych wyniosły 90%, a w budynkach mieszkalnych - 72%. 

Żmudnym zadaniem okazała się odbudowa stolicy w duchu socjalistycznym. Warszawa w dużej części została zrekonstruowana, powstało wiele nowatorskich projektów, które wówczas stanowiły kunszt sztuki inżynieryjnej. Za doskonały przykład może posłużyć trasa W-Z, przede wszystkim z uwagi na tunel biegnący pod placem Zamkowym. Znając, chociaż częściowo historię Warszawy trudno przejść obojętnie nad ogromną pracą odbudowy i rekonstrukcji miasta. Uwagę przykuwa harmonijne połączenie jej zabytkowej części z nowoczesnymi elementami, czego doskonałym przykładem są  nowe mieszkania w Warszawie. 

 

Warszawa jest atrakcyjnym miejscem do życia, dzięki bardzo dobrze prosperującej komunikacji miejskiej można sprawnie podróżować po stolicy i jej okolicach. Dobrze rozwinięta jest również sieć dworców kolejowych i portów lotniczych. Miasto to centrum biznesu, gospodarki, nauki i kultury. Przyciąga nowych pracowników, którzy przyjeżdżają tu z nadzieją na lepszą przyszłość. 

 

RYNEK DEWELOPERSKI - NOWE MIESZKANIA W WARSZAWIE