JAKIE MEBLE DO OGRODU WYBRAĆ?

JAKIE MEBLE DO OGRODU WYBRAĆ?

07.07.2021

BlogSponsorowany

Odpoczynek na świeżym powietrzu z książką, spotkania z przyjaciółmi przy grillu lub po prostu łapanie promieni słońca - sposobów na spędzanie czasu w ogrodzie jest wiele, a we wszystkich okolicznościach sprawdzą się meble ogrodowe. Wybierając je - a nie jest to sztuka łatwa - warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą jest wygoda korzystania, drugą - dopasowanie krzesła, leżaka czy stolika do otoczenia. Poza tym pozostaje jeszcze dobór akcesoriów. Dowiedz się, jak opanować te wszystkie kwestie.

1. Nowoczesne meble do ogrodu, czyli jakie?
2. Jak wybrać zestaw mebli do ogrodu?
3. Dodatki i akcesoria

Wybierając meble do ogrodu, zwróć uwagę na szeroki wybór mebli w różnym stylu. Bez kłopotu znajdziesz zarówno produkty minimalistyczne, jak i bardziej zdobne - w zależności od twoich preferencji.

Nowoczesne meble do ogrodu, czyli jakie?


W asortymencie produktów do domu i ogrodu znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań. Możesz zdecydować się na wymarzone meble z naturalnych materiałów lub z praktycznych tworzyw sztucznych.

Meble drewniane są stabilne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, promienie słoneczne czy działanie większości detergentów. Wybierać możesz pomiędzy meblami z rodzimego drewna, jak i z gatunków egzotycznych. Ciekawie prezentują się także wersje wiklinowe, które wystarczy chronić przed deszczem i słońcem, by przez długi czas cieszyć się trwałością. Trzecią ciekawą opcją są meble rattanowe, które coraz częściej zastępują wiklinę. Prezentują się wyjątkowo, nadając ogrodowymi nutkę egzotycznych inspiracji.

Chętnie wybierane przez klientów są także meble z tworzyw sztucznych. Niemal niezniszczalny jest technorattan, który można pozostawić na zewnątrz mieszkania nawet w zimie. Nie szkodzi mu śnieg, deszcz ani intensywne słońce. Popularny jest lekki i niedrogi plastik, któremu również nie zaszkodzą krople wody. Lepiej jednak chronić tworzywo przed intensywnymi światłem i ciepłem. Pielęgnacji wymagają meble metalowe - grozi im rdza spowodowana deszczem i zabrudzenia. Zapewniają natomiast elegancki efekt i stabilność, dlatego chętnie wykorzystują je osoby, którym zależy na rozwiązaniu na lata.


Jak wybrać zestaw mebli do ogrodu?


Opinie zadowolonych klientów wskazują, że zarówno meble naturalne, jak i wykonane z tworzyw sztucznych, mają swoich zwolenników. Warto jednak, poza materiałem, wziąć pod uwagę także kilka innych czynników.

W pierwszej kolejności zastanów się, gdzie ustawisz krzesła, stoliki i fotele. W ogrodzie dostępne miejsce z reguły pozwala na swobodne przestawianie mebli, jeśli jednak chcesz wyposażyć balkon lub taras, musisz wziąć pod uwagę ograniczenie powierzchni. Jeśli przewidujesz, że z wyposażenia korzystać będzie tylko kilka osób, nie ma sensu wybierać rozbudowanego zestawu. Wygodę zapewnią podstawowe elementy. Dobierz do nich poduszki czy materace, dzięki którym całość będzie jeszcze przyjemniejsza. Zastanów się, czy sprawdzi się leżak z funkcją rozkładania czy wystarczą modele przeznaczone do siedzenia.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytaj doradców salonu o poradę. W ofercie znajduje się tak wiele produktów, że z pewnością dobierzesz najlepsze wyposażenie.


Dodatki i akcesoria


Jak wiadomo, dodatki i dekoracje potrafią znacząco wpłynąć na wystrój wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku części zewnętrznych. Ławki, pufy i krzesła zaprezentują się znacznie lepiej, gdy dopasujesz do nich akcesoria do ogrodu. Dobrym pomysłem są: tekstylia, oświetlenie oraz doniczki.