URZĄDZAMY WARSZTAT MAJSTERKOWICZA - JAKIE MEBLE I NARZĘDZIA OKAŻĄ SIĘ NIEZBĘDNE?

URZĄDZAMY WARSZTAT MAJSTERKOWICZA - JAKIE MEBLE I NARZĘDZIA OKAŻĄ SIĘ NIEZBĘDNE?

25.02.2021

BlogSponsorowany

Skuteczna praca w warsztacie majsterkowicza wymaga nie tylko profesjonalnych narzędzi, ale też ergonomicznego urządzenia swojego majsterkowiczowskiego zakątka. Podpowiadamy, co na początku powinno znaleźć się w warsztacie domowego majsterkowicza.


Narzędzia ręczne

Ręczne narzędzia to absolutna podstawa, bez której nie da się wykonać niemal żadnej podstawowej pracy montażowo naprawczej. Swój warsztat zacznij budować od skompletowania:

  • kluczy – Twój zestaw kluczy powinien zawierać każdy ich rodzaj, a mianowicie o klucze płaskie, oczkowe, imbusowe nasadowe, z grzechotką, nastawne czy dynamometryczne;

  • wkrętaki – podobnie jak w przypadku kluczy przydadzą Ci się różne rodzaje wkrętaków w różnych rozmiarach, m.in. płaskie, krzyżakowe, gwiazdkowe;

  • szczypce – m.in. do prac z urządzeniami elektrycznymi, natomiast niezbędne do niemal każdej pracy okażą się klasyczne kombinerki;

  • młotki – na początek zwykły stalowy młotek, z czasem możesz uzupełnić swój warsztat o młotki drewniane i gumowe;

  • przyrządy pomiarowe – np. metrówki, suwmiarki, dalmierze czy kątowniki stolarskie.

W przypadku kluczy i wkrętaków najłatwiej i najtaniej wyposażysz swój warsztat, decydując się na gotowe zestawy, które zawierają narzędzia w różnych rodzajach i rozmiarach, zamknięte w ergonomicznych walizkach lub pudełkach.

Elektronarzędzia – podnieś efektywność pracy

Elektronarzędzia gwarantują większy komfort pracy, ale przede wszystkim podniesienie jej wydajności, skrócenie czasu i polepszenie efektów. Do podstawowych narzędzi, które niezbędne są nie tylko w warsztacie majsterkowicza, ale w ogóle w każdym domu, są oczywiście wiertarki i wiertarko-wkrętarki. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonywać poważniejsze remonty, obowiązkowa powinna znaleźć się w nim również wiertarka udarowa. Elektronarzędzia do warsztatu majsterkowicza dobieraj pod kątem swoich zainteresowań – mogą przydać Ci się szlifierki, pilarki, wyrzynarka i wiele innych specjalistycznych elektronarzędzi. Wybiera narzędzia dobrej jakości i pochodzące od cenionych producentów, np. elektronarzędzia Bosch, Milwaukee, Metabo, Makita czy DeWalt.

Wyposaż swój warsztat w ergonomiczne meble

W warsztacie majsterkowicza potrzebujesz solidnego stołu roboczego, na którym będziesz mógł zorganizować przestrzeń do pracy. Do mniej wymagających prac możesz wykorzystać wózek warsztatowy, dzięki któremu nie tylko bez wysiłku przetransportujesz niezbędne narzędzia na miejsce pracy, ale też wykorzystasz jego blat roboczy.

Szafka warsztatowa powinna nie tylko umożliwić Ci przechowywanie narzędzi w porządku, ale też musi być skonstruowana w ergonomiczny sposób, dzięki któremu bez problemu znajdziesz niezbędne narzędzie i sięgniesz po nie w czasie pracy. Możesz wykorzystać tablice na narzędzia do wieszania na ścianie. Porządek zachowasz także dzięki kuwetom na śruby, wkręty, podkładki, gwoździe itp.