JAKI OBRAZ WYBRAĆ DO POKOJU DZIENNEGO?

JAKI OBRAZ WYBRAĆ DO POKOJU DZIENNEGO?

17.05.2024

BlogSponsorowany

Na ścianie w salonie warto zawiesić obraz. Tego typu dekoracje ścienne stanowią doskonałe uzupełnienie całej aranżacji. Przy ich pomocy można przy okazji podkreślić swoje zainteresowania i pasje. Na jaki obraz do pokoju dziennego warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Obraz do pokoju dziennego w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest w modzie już od wielu lat i nie zapowiada się, aby szybko z niej wyszedł. Typowe dla takich aranżacji są jasne barwy, geometryczne kształty oraz praktyczne meble. Jaki obraz będzie pasować do takiego wnętrza?

Do pokoju dziennego w stylu skandynawskim wybrać można obraz w drewnianej ramie. Strzałem w dziesiątkę będą grafiki utrzymane w jasnych, ale chłodnych barwach. Sprawdzą się powieszone na białych czy szarych ścianach w salonie. Zdecydować się też można na modną, czarno-białą grafikę. Ciekawe propozycje znaleźć można w e-sklepie https://studioobrazow.pl/27-obrazy.

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego pokoju dziennego?

W przypadku nowocześnie urzędowych salonów pole do popisu przy wyborze dekoracji ściennych jest naprawdę szerokie. Pozwolić sobie tutaj można na kontrasty i nieco odważniejszą kolorystykę. Wiele osób stawia na grafiki geometryczne, ale sporą popularnością cieszą się też pejzaże czy martwa natura. 

Nowoczesne obrazy do pokoju dziennego mają często formę mini galerii lub tryptyków (trzech obrazów). To dobry wybór do nieco większych pomieszczeń. 

Jak znaleźć idealny obraz do klasycznie urządzonego pokoju dziennego?

Są oczywiście również zwolennicy stylistyki klasycznej. Na jakie dekoracje ścienne warto się w takiej sytuacji zdecydować? Mile widziane są przede wszystkim obrazy, które przedstawiają pejzaże i martwą naturę. 

Najlepiej zainwestować w grafiki umieszczone w ładnych, eleganckich ramach. Mogą być one czarne - takie ramy nigdy nie wyjdą z mody. 

O czym trzeba pamiętać wybierając obraz do pokoju dziennego?

Przy zakupie obrazu do salonu trzeba jednak uwzględnić nie tylko styl, w którym utrzymane jest dane pomieszczenie. Pod uwagę trzeba na pewno wziąć metraż wnętrza. Obraz nie może być za duży, bo zaburzy całą aranżację. Nie powinien być z drugiej strony także zbyt mały.

Kluczowe znaczenie ma umiejscowienie obrazu na ścianie. Idealnie, gdy znajduje się na wysokości oczu i to na środku ściany. Dekoracji ściennych nigdy nie wiesza się w kącie. Wybierając kilka obrazów o różnej wielkości, należy pamiętać, aby ich górne krawędzie nie znajdowały się w tej samej linii.