DACH WIEŃCZY DZIEŁO!

DACH WIEŃCZY DZIEŁO!

23.04.2024

Blog

Dobrze wykonany dach to nie tylko trwałość, bezpieczeństwo i zwieńczenie konstrukcji. Dach jest elementem architektonicznym, wykonany profesjonalnie, z dobrej jakości materiałów, nada domowi elegancji i piękna. Dachem wykonanym przez profesjonalną firmę, będą się Państwo cieszyć przez długie lata. Wybierając firmę musicie Państwo mieć gwarancję profesjonalizmu, gdyż zatrudniamy tylko dobrych fachowców, osoby, które doskonale znają się na swoim rzemiośle oraz bardzo dobrze orientują w sytuacji na rynku. Wykonując dachy, ściśle przestrzegamy norm związanych z konstrukcjami dachowymi, dając Państwu gwarancję bezpieczeństwa. Przy konstrukcji wybieramy materiały dobrej jakości, dzięki temu dach będzie trwały. Zajmujemy się wykonywaniem kompleksowych usług dekarskich. Proponujemy pokrycia dachu z blachodachówki, dachówki ceramicznej oraz dachówki betonowej. Oferujemy także pokrycia z dachówki bitumicznej, która doskonale nadaje się na dachy o nietypowym i skomplikowanym kształcie. Wykonujemy wieźby dachowe oraz rynny. W ofercie naszej firmy są także okna dachowe, które nie tylko pozwolą uzyskać dla domu więcej światła, ale są też atrakcyjnym elementem konstrukcji. Wybierając firmę, mają Państwo pewność, że dach zostanie wykonany według norm, z materiałów dobrej jakości i przez doświadczonych fachowców.

Zajmujemy się wykonywaniem kompleksowych usług dekarskich. Proponujemy pokrycia dachu z blachodachówki, dachówki ceramicznej oraz dachówki betonowej. Oferujemy także pokrycia z dachówki bitumicznej, która doskonale nadaje się na dachy o nietypowym i skomplikowanym kształcie. Wykonujemy więźby dachowe oraz rynny, sprzedajemy sztachety metalowe. W ofercie naszej firmy są także okna dachowe, które nie tylko pozwolą uzyskać dla domu więcej światła, ale są też atrakcyjnym elementem konstrukcji.
Wybierając firmę, mają Państwo pewność, że dach zostanie wykonany według norm, z materiałów dobrej jakości - pokryć dachowych oraz nowoczesnych kompozytów takich jak płyta warstwowa i przez doświadczonych fachowców.

Często zdarza się, że właściciele domu decydują się na zaadaptowanie poddasza na cele mieszkaniowe, niemniej jednak warto podkreślić, iż w tej kwestii często pojawia się konieczność przełożenia całego dachu. Większość osób decyduje się w tym przypadku na skorzystanie z pomocy dekarza, który potrafi doradzić, a także odpowiednio pokierować wykonywanymi pracami. Należy zauważyć, że istotną rolę w tej kwestii odgrywają więźby dachowe, stanowiące swoistą podstawę dachu. Nader istotnym elementem jest w tym przypadku użycie odpowiedniego drewna, zarówno pod względem gatunku, jak i dodatkowej obróbki. Korzystając z pomocy i rady dekarza można wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie, umożliwiające nie tylko zainstalowanie dachu, ale również adaptację poddasza na cele mieszkalne. Warto podkreślić, iż więźby dachowe nierzadko stanowią swoisty element ozdobny znajdujących się na poddaszu pomieszczeń użytkowych, w tym celu istotne jest dobranie odpowiedniego koloru drewna lub użycie odpowiednio zabarwionego lakieru. Ważnym elementem dla pomieszczeń użytkowych są także okna dachowe. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto uwzględnić możliwości techniczne konkretnych okien, a także ich funkcjonalność. Przykładowo, okna dachowe znajdujące się w pokoju dziecięcym powinny być praktyczne i wygodne. Najlepiej jeśli otwierają się ku górze i posiadają ponadto dodatkowe zabezpieczenia, umożliwiające wykonanie niewielkiej szpary. Ponadto powinny one być bezpieczne dla użytkowników. Warto także zwrócić na materiał, z jakiego zostały wykonane okna dachowe, a także ich kolor, który powinien współgrać z kolorem pokrycia dachowego. W przypadku poddasza użytkowego czy mieszkalnego pokrycie dachowe stanowi często dachówka betonowa. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, znane i stosowane od wielu lat.

Blachodachówka to prócz blachy trapezowej jeden z najchętniej wybieranych materiałów na dachy. Blachodachówka jest blaszanym pokryciem dachu, imitującym dachówkę ceramiczną. Tworzy ją ocynkowana blacha, która następnie zostaje powlekana tworzywem. Jej wierzchnią warstwę pokrywa zazwyczaj poliester, zarówno gładki, jak i matowy. Swoją popularność, blachodachówka zawdzięcza wielu zaletom. Jest estetyczna, stosunkowo niedroga i występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Bogata paleta barw pozwala na idealne dopasowanie kolorystyczne dachu do koloru otynkowania domu oraz własnych preferencji. Pozwala ona na posiadanie dachu w bardzo nietypowym kolorze, np. niebieskim czy zielonym, dzięki czemu dom zyskuje pewien indywidualizm i wyróżnia się z otoczenia. Blachodachówka jest materiałem lekkim. Waży klika razy mniej od dachówek ceramicznych, jest także łatwa w montażu.

Można ją zastosować na dachach nowych, ale także na starych dachach, które są poddawane renowacji. Z kolei na dachy przemysłowe idealnie sprawdzą się płyty warstwowe zwane też sandwich panelami lub płytami obornickimi. Blachodachówkę można położyć, zarówno na dachu o niewielkim nachyleniu, jak i na dachy bardzo strome. Do listy zalet blachodachówki, trzeba jeszcze dodać dużą trwałość. Dach wykonany z blachodachówki będzie służył przez lata, jeśli jego wykonanie zostanie powierzone firmie zatrudniającej doświadczonych i rzetelnych fachowców.


Nasza firma gwarantuje Państwu dobrze wykonany dach z blachodachówek dobrej jakości. Oferujemy blachodachówki wielu cenionych na rynku producentów, mają więc Państwo gwarancję dobrej jakości. Szeroka gama kolorystyczna, pozwoli na wybór dachu według własnych preferencji kolorystycznych.

Jako izolację warto zastosować Płyty PIR czyli nowoczesny materiał izolacyjny popularnie zwany sztywną pianką poliuretanową. Z kolei na ogrodzenia mamy także rozwiązanie jakim są sztachetki metalowe z blachy.


https://www.izoprofil.eu/
DACH WIEŃCZY DZIEŁO!
DACH WIEŃCZY DZIEŁO!