KIEDY PRZEPROWADZIĆ SERWIS KLIMATYZACJI?

KIEDY PRZEPROWADZIĆ SERWIS KLIMATYZACJI?

09.04.2024

BlogSponsorowany

Systemy klimatyzacji są coraz chętniej stosowane w polskich domach. Doceniamy nie tylko ich funkcjonalność, lecz także niezawodność i łatwe użytkowanie na co dzień. Należy jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji, tak aby mieć pewność co do prawidłowego działania całego systemu! Jak często i kiedy przeprowadzić serwis klimatyzacji?

Serwisowanie klimatyzacji

Warto zauważyć, że nowoczesny systemy klimatyzacji chłodzą pomieszczenia latem, ogrzewają je zimą i filtrują powietrze w całym domu. Aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności klimatyzatora, mile widziany jest profesjonalny serwis klimatyzacji.

Jak często serwisować to urządzenie? Specjaliści wskazują, że domową klimatyzację najlepiej jest serwisować dwa razy na rok. Z kolei gdy system pracuje przy większym zanieczyszczeniu powietrza i w trudnych warunkach, powinniśmy wykonywać to zadanie częściej. Warto zauważyć, że najczęściej serwis klimatyzacji odbywa się w okresie wiosennym oraz jesiennym.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Nie od dziś wiadomo, że instalacja klimatyzacji w domu lub w firmie zapewnia komfort przez cały rok. Jakie czynności są wykonywane podczas serwisowania tego systemu? Specjaliści przede wszystkim wykonują kilka czynności sprawdzających (usuwanie ewentualnych usterek, czyszczenie filtrów). Poza tym serwisant powinien sprawdzić filtry, sterowniki, parownik i wszelkie połączenie układów, instalacji i przewodów! W domowych klimatyzatorach mamy do czynienia z filtrami wielokrotnego użytku, dlatego częsta wymiana nie jest koniecznością. 

W każdym domu korzystamy z różnorodnych urządzeń, które wymagają serwisowania. Dotyczy to także klimatyzatora - odpowiednia dbałość o cały system jest bardzo ważna! Pamiętajmy o tym, że serwisowanie dobrze wpływa na wydajność i sprawność klimatyzatora. Zanieczyszczona instalacja z kolei jest niebezpieczna dla zdrowia użytkowników, dlatego musimy mieć na uwadze regularne wzywanie serwisantów na kontrolę. To da nam pewność niezawodnego działania klimatyzacji i zachowania komfortu przez kolejne miesiące użytkowania systemu.