NOWOCZESNE WANNY ŁAZIENKOWE WOLNOSTOJĄCE CY PRYSZNIC WALK-IN?

NOWOCZESNE WANNY ŁAZIENKOWE WOLNOSTOJĄCE CY PRYSZNIC WALK-IN?

27.03.2024

BlogSponsorowany

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe. W jej wnętrzu panują zupełnie odmienne warunki niż w przypadku innych pomieszczeń w mieszkaniu. Z łazienki korzystamy wielokrotnie każdego dnia, dlatego też musi być ona maksymalnie dopasowana do potrzeb i wymagań każdego z domowników. Wanny łazienkowe wolnostojące oraz prysznice typu walk-in to obecnie najnowocześniejsze rozwiązania jeżeli chodzi o aranżację łazienki. Na które z nich warto jest się zdecydować?

Estetyczna i funkcjonalna łazienka

Podczas urządzania mieszkania należy kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Każde pomieszczenie powinno być właściwie przemyślane, aby późniejsze z niego korzystanie było wygodne i komfortowe. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku łazienki. Ze względu na niewielki metraż aranżacja łazienki bywa dużym wyzwaniem. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią ceramikę łazienkową. Producenci oferujący wyposażenie łazienek proponują użytkownikom niezliczoną ilość modeli. Mając ich wiele do dyspozycji, wybór właściwego modelu może być utrudniony. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem idealnego rozwiązania dla naszego wnętrza, warto jest skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta.

Wanna wolnostojąca czy prysznic walk-in?

Dużą popularnością cieszą się obecnie wanny łazienkowe wolnostojące. Ich nowoczesna konstrukcja wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Wanna wolnostojąca występuje w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu możliwe jest dobranie jej do pozostałego wyposażenia łazienki, jak i stylu, w jakim wnętrze jest urządzone. Ceramika tego typu doskonale sprawdzi się w przypadku nieco większych pomieszczeń, które dysponują odpowiednią ilością miejsca. Niewątpliwie atrakcyjnym rozwiązaniem są wanny wolnostojące w intensywnych kolorach.

W przypadku łazienek o niewielkim metrażu sprawdzą się natomiast prysznice typu walk-in. Również w tym przypadku jest to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Konstrukcja prysznica walk-in opiera się na szklanej ścianie. Pojedyncza tafla przytwierdzona jest do ściany łazienki elementem w górnej części. Prysznic tego typu nie wymaga brodzika, bowiem jest on umieszczony bezpośrednio na kafelkach. Wystarczy zamontować odpływ liniowy, aby móc wygodnie korzystać z prysznica.

Producenci wanien wolnostojących czy pryszniców walk-in oferują także umywalki łazienkowe, miski WC czy innego rodzaju wyposażenie, dzięki czemu możliwe jest spójne i harmonijne dobranie poszczególnych elementów wyposażenia łazienki.

NOWOCZESNE WANNY ŁAZIENKOWE WOLNOSTOJĄCE CY PRYSZNIC WALK-IN?