JAKI ZMYWACZ DO ETYKIET I KLEJU SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

JAKI ZMYWACZ DO ETYKIET I KLEJU SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

28.02.2024

BlogSponsorowany

Potrzebujesz wyczyścić płyty meblowe i ich obrzeża z uporczywych resztek kleju? A może zabrudzone są laminaty, albo na plexi lub szkle pozostały ślady po taśmie? Pomożemy Ci wybrać odpowiedni zmywacz do etykiet i kleju, który zlikwiduje te pozostałości nie uszkadzając czyszczonej powierzchni.

Jak pozbyć się naklejek i resztek klejów kontaktowych? 

Każdy zna trudność, z jaką (nie)schodzą etykiety i naklejki. SIlny klej jest konieczny, aby trzymały się one produktu, jednak późniejsze usunięcie ich nieraz przerasta siły Twoje siły. Podobnie trudne jest zmywanie klejów kontaktowych, które zbijają się w fałdki i nieraz przesuwają po powierzchni, jednak ich ostateczne oderwanie jest niemal niemożliwe. Dlatego też powstały odpowiednie zmywacze, które mają ułatwić ten proces. Szczególnie interesująca jest seria Spray-Kon, dostępna w kategorii https://opaskikablowe.pl/pl/c/SRODKI-CHEMICZNE-I-ROZPUSZCZALNIKI/94 sklepu internetowego Opaski Kablowe. Już podstawowy produkt, Spray-Kon Clean, to skuteczny zmywacz do etykiet i kleju. Poradzi sobie on z większością tego typu zabrudzeń, a do tego dostępny jest w wygodnym pojemniku z atomizerem.

Jeszcze trudniejsze zabrudzenia?

W niektórych branżach, jak np. motoryzacja lub meblarstwo, klej pojawia się na porządku dziennym. Ponieważ konieczne jest usuwanie go na bieżąco, warto zaopatrzyć się w profesjonalny środek czyszczący, taki jak Spray-Kon Clean TECH – wersja wzmocniona, przeznaczona do zastosowań w przemyśle. Jest to nie tylko zmywacz do etykiet i kleju. To preparat, który poradzi sobie również z żywicami, a nawet świeżym silikonem. Ponadto, nie trzeba martwić się o stan powierzchni nim potraktowanych, ponieważ nie uszkadza większości tworzyw sztucznych ani lakierów.

Całkowite usunięcie kleju? To możliwe! 

Może się jednak zdarzyć, że będziesz potrzebował pozbyć się kleju zupełnie, nie jedynie resztkowych zabrudzeń. Wykorzystaj wtedy Spray-Kon R505, który rozpuści i usunie również oleje, tusz, a nawet smołę. Możesz go wykorzystać np. do czyszczenia pistoletów do kleju. Mimo swoich silnych własności czyszczących, nie jest on nieprzyjazny dla warstwy ozonowej, a ponadto nie zawiera związków chloru.

Inne cechy zmywaczy do etykiet i kleju

Zmywacz do etykiet i kleju oczywiście poradzi sobie również z innymi rodzajami zabrudzeń – choćby z zabrudzeniami ołówkiem lub markerem, czy typowym wrogiem kuchni – tłuszczem. Pomoże też rozprawić się z pozostałościami z tzw. glue guna. Wybierając zmywacz dla siebie zadbaj, by nie powodował korozji metalowych elementów. Dobrze również, by był łagodny dla skóry, nie zostawiał smug i miał przyjemny, owocowy zapach.