CENNIK PŁYT FUNDAMENTOWYCH W 2024 ROKU - CZY WCIĄŻ SIĘ OPŁACA?

CENNIK PŁYT FUNDAMENTOWYCH W 2024 ROKU - CZY WCIĄŻ SIĘ OPŁACA?

01.02.2024

BlogSponsorowany

Płyty fundamentowe od wieków pełnią niezwykle istotną rolę w budownictwie. Są to elementy, które stanowią solidne fundamenty dla naszych domów, budynków i różnego rodzaju konstrukcji. Dzięki nim zapewniamy stabilność i bezpieczeństwo naszych inwestycji. Warto przyjrzeć się, jakie zmiany i nowości czekają nas w 2024 roku w kwestii cen płyt fundamentowych oraz czy ich wykorzystanie nadal jest opłacalne.

Płyty fundamentowe - fundamenty stabilności


Płyty fundamentowe to jedne z najważniejszych elementów w budowie każdej konstrukcji. Stanowią solidną podstawę, która przenosi obciążenia z budynku na grunt. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie stabilności i wytrzymałości całej struktury. Płyty te są szczególnie popularne w budownictwie jednorodzinnym, ale także w przemyśle czy budowie obiektów użyteczności publicznej. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych fundamentów żelbetonowych, zwłaszcza na terenach o trudnych warunkach gruntu.

Płyty fundamentowe można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od kształtu i przeznaczenia. Najczęściej stosowane są płyty monolityczne, płytobetonowe oraz prefabrykowane. Każdy rodzaj ma swoje unikalne cechy i zastosowanie, co pozwala dostosować je do konkretnych potrzeb budowy.

Cennik płyt fundamentowych


Aby dowiedzieć się, czy korzystanie z płyt fundamentowych nadal jest opłacalne w 2024 roku, warto przyjrzeć się cenom. Jednym z popularnych dostawców w Polsce jest firma Parati, która oferuje szeroki wybór produktów dostosowanych do różnych potrzeb budownictwa. Na stronie internetowej https://parati.com.pl/cennik/ znajdziemy bogatą ofertę płyt fundamentowych z różnymi ich rodzajami, parametrami oraz cenami. Oto kilka przykładów:

  • PARATi Basic™ ze zbrojeniem tradycyjnym to opcja, która zaczyna się od 485 zł/m2, a kończy na 725 zł/m2 (zależnie od grubości płyty).
  • Jeśli zależy Ci na rozwiązaniu bardziej ekonomicznym, to PARATi Basic™ ze zbrojeniem hybrydowym idealna dla oferuje atrakcyjną cenę, która zaczyna się od 400 zł/m2, a kończy na 590 zł/m2 (zależnie od grubości płyty).
  • Jeśli jesteś zwolennikiem samodzielnego montażu, warto rozważyć opcję PARATi QuickFit™, która zaczyna się od 255 zł/m2, a kończy na 460 zł/m2 (zależnie od grubości płyty).
  • Dla tych, których interesuje płyta fundamentowa z ogrzewaniem wodnym, PARATi Water™ to koszt w przedziale od 80 do 100 zł/m2.
  • Jeśli zależy Ci na energooszczędnym ogrzewaniu domu, PARATi Electric™ to opcja w przedziale cenowym od 75 do 100 zł/m2.
  • Natomiast dla tych, którzy poszukują rozwiązań ekologicznych, PARATi Legalett™ dostępne jest w przedziale cenowym od 120 do 170 zł/m2.


Jak widać powyżej, ceny płyt fundamentowych mogą się różnić w zależności od grubości płyty oraz wybranych dodatków czy opcji. Dlatego dokładnie przemyśl swoje potrzeby budowlane i wybierz odpowiednią opcję, która najlepiej spełni oczekiwania projektu, jednocześnie dostosowując się do budżetu inwestycji. Ceny dostępne na stronie Parati oferują konkurencyjne rozwiązania, które mogą być atrakcyjną opcją dla każdego inwestora budowlanego.