GLEBOGRYZARKI – URZĄDZENIA, DZIĘKI KTÓRYM ZADBASZ O SWÓJ OGRÓD JESIENIĄ

GLEBOGRYZARKI – URZĄDZENIA, DZIĘKI KTÓRYM ZADBASZ O SWÓJ OGRÓD JESIENIĄ

05.12.2023

BlogSponsorowany

Jesień to moment w roku, gdy rośliny przechodzą w stan spoczynku. Jednocześnie na okres od września do listopada przypada najwięcej intensywnych prac ogrodowych do wykonania. Odpowiednie przygotowanie roślin i gleby pozwala ze spokojem czekać na kolejny sezon wegetacyjny. Pomocne w przeprowadzeniu najważniejszych działań są glebogryzarki.

Jesienne porządki w ogrodzie – o czym trzeba pamiętać?

Jesienne porządki to zadanie czekające na każdego amatora ogrodnictwa. Aby na wiosnę cieszyć się zdrowym i pięknym ekosystemem, należy:

  • przeprowadzić aerację trawnika, 
  • usunąć resztki oraz chwasty, 
  • zebrać opadłe liście,
  • okryć włókniną delikatne rośliny,
  • przyciąć suche i spróchniałe gałęzie,
  • użyźnić glebę,
  • przyciąć żywopłot,
  • zabezpieczyć rozłożyste krzewy przed pokrywami śnieżnymi.

Pracy jest dużo, dlatego warto wspomóc się profesjonalnym sprzętem ogrodowym.

Jakich maszyn ogrodowych warto używać?

Dbanie o ogród jesienią wymaga dużej precyzji. Tę zapewniają używane urządzenia. Odpowiednio dobrany sprzęt będzie przyczyną zadowolenia z efektów wykonywanej pracy oraz pozwoli z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące. 

W skład wyposażenia nowoczesnego ogrodnika wchodzą też glebogryzarki. Praktyka pokazuje, że to świetna maszyna, która pomaga w wykonaniu najcięższych prac.

Do czego wykorzystuje się glebogryzarki ogrodowe?

Glebogryzarka spalinowa, elektryczna czy ręczna służy do spulchniania gleby w przydomowym ogródku. Idealnie przydaje się właśnie jesienią, gdy w zewnętrznej warstwie ziemi rozwijają się szkodliwe organizmy, z kolei w wewnętrznej żerują larwy i szkodniki. Zamiana miejscami obu powierzchni redukuje liczbę problemów i poprawia strukturę gleby. 

Glebogryzarką ogrodową przekopiemy, zaoramy i przygotujemy ziemię pod siew. W ten sposób szybko pozbędziemy się też szkodników czy chwastów – to tylko niektóre właściwości tej maszyny, które z pewnością docenisz. Glebogryzarka może też współpracować z dodatkowym osprzętem, np. pługiem czy obsypnikiem. 

Z uwagi na możliwość dostosowania szerokości i głębokości roboczej, wagi urządzenia, a także jego mocy, maszyny tego typu można wykorzystywać zarówno w małych ogrodach, jak i na dużych przestrzeniach – nowoczesne glebogryzarki znajdziesz w Gotex.

Glebogryzarka z osprzętem może być stosowana także późną jesienią i zimą

Glebogryzarki to urządzenia niezwykle funkcjonalne. Oprócz typowych zastosowań można je także wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Dołączając wyorywacz czy obsypnik zyskujemy nowe możliwości pielęgnowania gleby. Glebogryzarka z osprzętem zimowym (specjalny pług) pozwala odśnieżać posesję. 

W ten sposób zakupując jedną maszynę, uzyskujemy kilka innych, które mogą być stosowane tak na jesieni, jak i podczas wiosny czy zimy. Sam proces wymiany dodatkowego wyposażenia przebiega sprawnie i nie wymaga posiadania specjalistycznego przygotowania.

Jaką glebogryzarkę kupić?

Na rynku znajdziesz wiele produktów, różniących się między sobą wielkością, możliwością regulowania wysokości kierownicy czy pojemnością baku. Dobór parametrów powinien odpowiadać na indywidualne potrzeby. Inne właściwości będą ważne dla przedstawicieli ogrodnictwa wielkoformatowego i osób zainteresowanych przygotowaniem przydomowego ogródka.

Z tego względu warto udać się do takiego doradcy, który dokładnie zbada potrzeby i dobierze pod nie sprzęt. Bardzo ważnym elementem zakupu jest także gwarancja oraz forma dostarczenia maszyny. Samodzielne składanie może potrwać wiele godzin. 

Zdarza się także, że nie zdaje ono testu z uwagi na wady podzespołów. Lepszym pomysłem jest zakup glebogryzarki już złożonej, zalanej olejem i paliwem, po wstępnym odpaleniu i weryfikacji poprawności działania każdego biegu. Dzięki temu uzyskujemy produkt gotowy do pracy – takie maszyny kupisz w Gotex. To także najprostsza, a zarazem w pełni skuteczna metoda, dzięki której nabywca unika ryzyka zakupu wadliwego sprzętu. Dlaczego? 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: na etapie montażu firma wyłapie wszelkie niedogodności, np. zbyt wysokie obroty czy wadliwy pasek przekładni i je wyeliminuje. Kupując zestaw do montażu, z potencjalnym problemem klient będzie musiał (przynajmniej na początku) radzić sobie samodzielnie.

Zdjęcie nr 1:

Glebogryzarka Holida WMX720

Zdjęcie nr 2:

Glebogryzarka Holida WM900 wraz z osprzętem

GLEBOGRYZARKI – URZĄDZENIA, DZIĘKI KTÓRYM ZADBASZ O SWÓJ OGRÓD JESIENIĄ
GLEBOGRYZARKI – URZĄDZENIA, DZIĘKI KTÓRYM ZADBASZ O SWÓJ OGRÓD JESIENIĄ