PORÓWNANIE – SZCZOTECZKI SONICZNE  VS MANUALNE  – CO JEST LEPSZE DLA TWOICH ZĘBÓW?

PORÓWNANIE – SZCZOTECZKI SONICZNE VS MANUALNE – CO JEST LEPSZE DLA TWOICH ZĘBÓW?

29.11.2023

BlogSponsorowany

Wybór szczoteczki do zębów jest bardzo ważny dla zdrowia i kondycji całej jamy ustnej. Większość z nas jest przyzwyczajona do tradycyjnych szczoteczek manualnych, ale coraz więcej osób przekonuje się do szczoteczek sonicznych, doskonale czyszczących i usuwających płytkę nazębną.

Która szczoteczka jest lepsza?

Zalety i wady szczoteczki manualnej

Szczoteczki manualne mają wielu zwolenników wśród dorosłych i dzieci. Dobrze dobrana szczoteczka manualna świetnie czyści zęby, ale przydaje jej się wsparcie nici dentystycznych i płynów do higieny jamy ustnej. Do zalet szczoteczek manualnych należą:

  • łatwa dostępność – szczoteczki manualne można kupić w wielu miejscach;
  • zróżnicowanie pod względem twardości włosia – można dobrać coś do swoich potrzeb;
  • cena – szczoteczki manualne są tańsze od swoich elektrycznych i sonicznych alternatyw.

Do wad szczoteczek manualnych należy trudność w dotarciu do zakamarków jamy ustnej i mniejsza efektywność w usuwaniu płytki nazębnej.

Dobrej jakości szczoteczki manualne znajdziesz w ofercie Seysso – szczoteczki te mają włókna z dodatkiem aktywnego węgla, co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. Są lekkie, dobrze leżą w dłoni, a doskonale wyprofilowane główki pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Zobacz szczoteczki manualne tutaj - https://seysso.pl/szczoteczki-do-zebow-manualne/.

Szczoteczki soniczne – higiena na wysokim poziomie

Soniczna szczoteczka do zębów ma mnóstwo zalet, dlatego poleca się ją nawet dzieciom - https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci/. Szczoteczki soniczne dla dzieci i dorosłych są:

  • dokładne – usuwają kamień dzięki wytwarzanym falom dźwiękowym;
  • skuteczne – pomagają się pozbyć płytki nazębnej;
  • efektywne – docierają do najtrudniej dostępnych miejsc;
  • dobre dla każdego – doskonale czyszczą zęby wrażliwe, z aparatem ortodontycznym lub trudno dostępne. Mają wiele programów, mogą też masować dziąsła i oczyszczać twarz.

Szczoteczki soniczne do zębów dla dzieci i dorosłych znajdziesz na stronie https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-do-zebow/.