KIEDY NAJLEPIEJ KUPOWAĆ ZNICZE NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH?

KIEDY NAJLEPIEJ KUPOWAĆ ZNICZE NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH?

02.11.2023

BlogSponsorowany

Zakup zniczy na Wszystkich Świętych jest tradycją, która towarzyszy nam od bardzo dawna. Każdego roku, ku czci naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, przynosimy symboliczne płomienie na cmentarze, tworząc wzruszający obraz pełen ciepła i migotliwego światła. Chociaż to gest pełen miłości i wspomnień, często zastanawiamy się, kiedy najlepiej zakupić potrzebne znicze i jak to zrobić, aby nie nadszarpnąć zbytnio naszego budżetu. Czy naprawdę czekanie do ostatniej chwili jest najlepszym rozwiązaniem?

Jaki jest najlepszy czas na kupowanie zniczy na święto zmarłych?

Choć może się to wydawać nieco zaskakujące, najlepszym momentem na zakup zniczy na Wszystkich Świętych jest wrzesień i początek października. Im bliżej święta, tym większy popyt – i jak dobrze wiemy, na zasadzie prawa popytu i podaży, ceny wraz ze zbliżającym się terminem mogą jedynie rosnąć. Aby więc cieszyć się satysfakcjonującym zakupem, warto zadbać o to na początku jesieni.

W tym okresie bowiem w sprzedaży pojawia się coraz więcej interesujących modeli zniczy, jednak ich cena nadal pozostaje stosunkowo przystępna. Osoby wyjątkowo oszczędne mogą pokusić się o jeszcze wcześniejsze zakupienie zniczy, także w czasie posezonowych wyprzedaży, jednak wówczas wybór pozostaje często bardzo ograniczony.

Kiedy znicze są najtańsze?

Z reguły najtańsze znicze można znaleźć właśnie we wrześniu. Jest to spowodowane faktem, że zainteresowanie tymi produktami jeszcze nie wzrosło, a wielu sprzedawców kusi już niższymi cenami, aby zapewnić sobie sprzedaż z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Dodatkowo to również moment, gdy wiele sklepów oferuje różnego rodzaju promocje czy wyprzedaże końcówek z poprzedniego sezonu, z których możemy skorzystać.

W przypadku akcji wyprzedażowych poszczególne modele zniczy mogą być oferowane w bardzo niskich cenach – jednak zazwyczaj będą to pojedyncze egzemplarze.

Gdzie kupować znicze, aby były w najlepszej cenie?

Kluczem do taniego zakupu zniczy, poza wyborem odpowiedniego momentu, jest również znalezienie właściwego miejsca sprzedaży. 

Coraz więcej osób decyduje się na zakupy zniczy w hurtowniach, gdzie ceny są zdecydowanie niższe niż w zwykłych sklepach. Hurtownia zniczy i wkładów oferuje bowiem nie tylko niskie ceny, ale także możliwość zamówienia nawet kilkudziesięciu zniczy, przez co można złożyć jedno, wspólne zamówienie z pozostałymi członkami rodziny czy znajomymi. 

Internetowe hurtownie zniczy i wkładów

Alternatywą dla tradycyjnych punktów sprzedaży są internetowe hurtownie zniczy. Pomimo, że wiele osób może mieć obawy związane z zakupem online, warto rozwiać te wątpliwości. Zakupy w Internecie to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. 

Hurtownie prowadzące sprzedaż online oferują szeroki asortyment, nie tylko zniczy, ale również wkładów do nich czy też dekoracji nagrobnych. Co ważne, ceny są często znacznie niższe, niż stacjonarnie. Dodatkowo wiele sklepów oferuje korzystne promocje przy większych zamówieniach, co sprawia, że nasz zakup staje się jeszcze bardziej opłacalny.

Podsumowując, zakup zniczy na Wszystkich Świętych nie musi wiązać się z wydaniem dużej sumy pieniędzy. Kluczem do udanego i opłacalnego zakupu jest wcześniejsze zaplanowanie i wykorzystanie możliwości, jakie oferują nam hurtownie – szczególnie te online. Nie ma więc sensu czekać do ostatniej chwili – im wcześniej zakupimy znicze, tym lepiej dla naszego portfela.