DORADCA ZE SKLEPU MEBLOWEGO PODPOWIADA, JAK PRZEARANŻOWAĆ SALON I SZYBKO ODMIENIĆ GO NA JESIEŃ

DORADCA ZE SKLEPU MEBLOWEGO PODPOWIADA, JAK PRZEARANŻOWAĆ SALON I SZYBKO ODMIENIĆ GO NA JESIEŃ

31.10.2023

BlogSponsorowany

Znany polski poeta pisał: „Piękna jest polska jesień w liściach złotych, w uśmiechach słońca bladych i łagodnych”. O tak… Malowniczy krajobraz wielobarwnych liści i sentymentalnego nieba oraz coraz wyraźniejszy zapach zimy wzbudzają nostalgię i… inspirują! To wspaniały moment, by pójść w ślady drzew i dodać koloru swoim czterem kątom oraz odmienić salon. Sprawdzamy, jakie trendy w tym sezonie promują sklepy internetowe z meblami.

Pomaluj swój salon na żółto i… złoto – jakie  dekoracje wybrać ze sklepów internetowych z meblami i dodatkami?

Barwy jesiennych liści są znakomitą inspiracją do wprowadzania kolorów w aranżacjach. W salonach meblowych wyraźnie widać echa naturalnych motywów. Głęboka żółć, złoto, czekoladowy brąz, karmelowy, karminowy i słoneczny pomarańcz to bez wątpienia jesienna paleta, którą warto zaprosić do wnętrza. Nie musisz robić generalnego remontu, żeby odmienić swój salon. Postaw na dekoracje! Dzięki nim w kilka chwil pomieszczenie stanie się przytulne, ciepłe i promienne. Na co zwrócić uwagę w salonie meblowym w sekcji dodatków?

  • Dywany – szukaj zwłaszcza tych o miękkim, puszystym runie, które zapewnią przyjemne doznania i ocieplą salon. Taki dodatek ma też wymiar praktyczny – znakomicie radzi sobie z zapewnianiem izolacji od zimna. Gruby dywan okazuje się nieoceniony podczas chłodnych miesięcy.
  • Dekoracyjne poszewki na poduszki – zmiana poszewek to budżetowe i niezwykle efektowne rozwiązanie, by salon zyskał zupełnie inny charakter. Zatapiając się w miękkich poduchach z kubkiem gorącej czekolady w dłoniach, odgonisz jesienną chandrę.
  • Miękkie koce – wizja relaksu maluje się jeszcze atrakcyjniej, jeśli dodać do niej grubo tkany, puszysty koc. Kremowy lub kawowy wariant np. ze wzorem imitującym wełniany splot od razu sprawi, że Twoja kanapa będzie zachęcała do błogiego odpoczynku z ulubioną książką czy seansu w rodzinnym gronie.
  • Świece – światło ma niemal magiczną moc kreowania nastroju i przeistaczania przeciętnych wnętrz w efektowne i klimatyczne. Nic tak nie podkreśla jesiennej aury, jak pachnące cynamonem, goździkami i pomarańczą świece! Subtelna, ciepła poświata i korzenny zapach unoszący się w powietrzu to kwintesencja tego wyjątkowego przedzimowego sezonu.

Dodatki i meble z internetu w służbie jesiennej aranżacji japandi

Feeria jesiennych barw pobudza wyobraźnię i wręcz prosi się o zaproszenie do wnętrza. Jakie pomysły aranżacyjne proponują eksperci z sklepu meblowego Agata?

Jeśli w życiu kierujesz się filozofią harmonii i równowagi, styl japadni jest tym, co powinno Cię zainteresować! W jesiennej odsłonie aranżację oprzyj na ciepłej palecie barw. Minimalizm chłodnej estetyki skandynawskiej w połączeniu z bazującą na równowadze japońską oszczędnością dekoracyjną zapewnia zrównoważony efekt, dzięki czemu wnętrze sprzyja odprężeniu i regeneracji. Możesz pokusić się o kilka ożywczych dodatków w postaci kwiatów lub kompozycji z jesiennych liści. Do tego obowiązkowo sięgnij po świece lub kadzidełka albo prostą lampkę z tkaninowym kloszem, zapewniającą ciepły, kojący zmysły blask. 

Eksperci sklepu meblowego podpowiadają: klimatycznie = rustykalnie

Jesienny nastrój można oddać również stylem rustykalnym. Zainspiruj się ekspozycjami w sklepach meblowych. Drewniane meble, motywy naturalne, len czy wiklina znakomicie odnajdą się w przytulnym projekcie. Stół w salonie utrzymanym w nieco wiejskim, swojskim klimacie nakryj bawełnianym haftowanym bieżnikiem i ozdób wrzosami. Miedziany świecznik z długimi kremowymi świecami i kompozycja z kasztanów, żołędzi i gałązek będą kropką nad „i” takiej klimatycznej aranżacji.