JAKIE SCHODY WYBRAĆ DO DOMU?

JAKIE SCHODY WYBRAĆ DO DOMU?

27.03.2020

Blog

Schody wewnętrzne są ważnym elementem dekoracji wnętrz. Możemy je wykonać w wielu różnych stylach i z różnych materiałów.

Klasyczne schody wykonane są z betonu. Betonowe schody mogą być pokryte kafelkami lub płytami z drewna. Schody z kutego żelaza pasują ogólnie do pomieszczeń komercyjnych, ale możemy użyć kutych schodów w garażu lub na poddaszu przy wejściu.Drewniane schody pasują do stylu rustykalnego. Nadają się do domków górskich lub domów na wsi. Obecnie modnym trendem jest budowanie schodów lekkich i przezroczystych. Możemy taki efekt uzyskać dzięki łączeniu aluminium z pleksi lub szkłem. Aby zharmonizować szerokość schodów z przestrzenią korytarza, musimy wziąć pod uwagę wielkość domu. Do domów o dużych przestrzeniach zmieszczą się szersze schody, a do domów o ograniczonej przestrzeni wybieramy wąskie schody. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest poręcz. Obecnie szeroko stosowana jest poręcz ze stali nierdzewnej. Generalnie harmonizuje ona ze schodami o nowoczesnym minimalistycznym designie. Do klasycznych schodów można zamontować balustrady z litego drewna lakierowanego. W przypadku schodów z kutego żelaza balustradę można zainstalować również z kutego żelaza.

Wiele domów ma klasyczne proste schody. Ta często spotykana długa i liniowa konstrukcja, zwykle prowadząca z obszaru znajdującego się w pobliżu drzwi wejściowych, jest łatwa do zbudowania i łatwa w użyciu.

W przypadku niektórych nieruchomości konieczne może być obrócenie schodów o 90 stopni na klatce schodowej w celu uzyskania kształtu litery L. W większym domu, w którym jest kilka schodów prowadzących na różne piętra, popularnym projektem są schody w kształcie litery U. Wiele budynków biurowych wykorzystuje ten styl.

Zakrzywione schody zapewniają poczucie wielkości. Często przyciąga wzrok po jednej stronie dużego holu wejściowego. Podobnie, szerokie schody centralne pasują do dużego domu, tworząc imponujące i dramatyczne wejście, aby zaimponować każdemu odwiedzającemu. Idealny projekt schodów powinien uwzględniać praktyczność, styl i bezpieczeństwo. Schody są często używane, więc bez względu na to, czy odnawiamy już te już istniejące, czy też budujemy nowe, musimy dokładnie rozważyć ich rozmiar, układ i materiał, z jakich są lub mają być wykonane a także upewnić się, że ostateczny projekt jest zgodny z wymogami określonymi w przepisach budowlanych.