HOMLA – SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W TWOIM DOMU

HOMLA – SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W TWOIM DOMU

27.09.2023

Blog

HOMLA.pl jest polskim portalem ogłoszeniowym, działającym w branży nieruchomości. Na portalu znajdziemy oferty kupna i sprzedaży oraz najmu mieszkań, domów, działek i różnego rodzaju lokali usługowych i budowli.

HOMLA.pl jest doskonałym miejscem poszukiwania ofert, zamieszczanych przez biura pośrednictwa nieruchomościami, deweloperów, firmy i osoby prywatne, będące właścicielami nieruchomości. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce na stronach portalu łatwo znaleźć ogłoszenia, które spełniają różne oczekiwania i potrzeby. Najwięcej ofert to mieszkania w dużych miastach, a najciekawsze to nowoczesne, nowe domy o ciekawej architekturze.


Nowe domy to nowoczesna architektura, ale też wiele funkcjonalnych zalet, realizowana pod potrzeby przyszłych mieszkańców. Nowoczesne domy to przede wszystkim wielkość i układ pomieszczeń dostosowana do potrzeb użytkowników. Dużą wagę przypisuje się również oszczędności, ekologii i samowystarczalności energetycznej.

To właśnie te zalety nowego budownictwa przyciągają i zachęcają do zakupu. Niskie koszty eksploatacji, „ciepłe mury”, to korzyści na lata.

Większość obecnie budowanych budynków dąży do samowystarczalności energetycznej poprzez izolację, instalację fotowoltaiki, pomp ciepła, instalacji urządzeń o małym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Ta samowystarczalność, dzięki energii słonecznej, skłania też użytkowników domów do zakupu samochodów elektrycznych. W połączeniu z „elektrycznym domem” samochód dostarcza praktycznie bezpłatnego środka codziennego transportu.


Jakie zalety posiada samochód elektryczny?


  1. środowisko - ekologia to pierwszy argument za kupnem takiego samochodu. Elektryki są nieemisyjne, nie potrzebują paliw kopalnianych, a tym samym nie wprowadzają zanieczyszczeń do środowiska. Jest to szczególnie ważne w miastach, gdzie zagęszczenie pojazdów powoduje smog, zapylenie powietrza i często nieprzyjemny zapach.

  2. nasze zdrowie - brak spalin pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

  3. cicha praca - samochody elektryczne są ciche. Posiadają niewielkie silniki elektryczne, które są bardzo ciche, co stwarza komfort dla kierowcy, pasażerów oraz otoczenia.

  4. ładowanie baterii - samochód elektryczny zasilany jest bateriami. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy auto ładować wtedy gdy śpimy lub jesteśmy w pracy. Właściwie każda przerwa w jeździe jest dobrym momentem na doładowanie akumulatorów.

  5. koszt eksploatacji - wydatki na doładowanie baterii są znacznie niższe od benzyny i wynoszą tylko około 30% ceny tankowania samochodu spalinowego. Podobnie z pozostałymi kosztami. Nie mamy pod maską tradycyjnego silnika, więc nie ma wymiany olejów, filtrów. W samochodzie jest znacznie mniej części, które mogą się zepsuć. Dzięki temu eksploatacja pojazdu elektrycznego jest znacznie tańsza.

  6. inne korzyści - sporą korzyścią dla osób mieszkających lub pracujących w mieście jest prawo do bezpłatnego parkowania. To kolejna korzyść finansowa. W przemieszczaniu się po mieście, pomaga możliwość poruszania się pasem zarezerwowanym dla autobusów.

  7. przyjemność i bezpieczna jazda - samochody elektryczne to bezpieczna i komfortowa jazda. Oprócz cichego przemieszczania, auta wyposażone są w dużą ilość elektroniki, która pomaga w jeździe oraz sprawia, że jesteśmy bardziej bezpieczni. Elektryki, nie posiadają zbiornika na paliwo, więc nie spowodują w trakcie wypadku zapłonu, czy wybuchu.

Skoro mówimy o zaletach, warto też wspomnieć o wadach. Jedną z największych przeszkód w rozwoju elektromobilności jest cena samochodów. Auta elektryczne są znacznie droższe od spalinowych. Problemem jeszcze są punkty ładowania, których jest zdecydowanie za mało w Polsce. To co budzi wątpliwości, to także niewielki zasięg. Problemem jest też bardzo mała liczba samochodów używanych w dobrej cenie.

Miejmy nadzieję, że z czasem będzie ubywało wad, a ceny będą na tyle przystępne, że dom w połączeniu z elektrycznym samochodem będzie stanowił nieodłączny tandem.


Zapraszamy na HOMLA.pl