MATERACE SPRĘŻYNOWE – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

MATERACE SPRĘŻYNOWE – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

20.09.2023

BlogSponsorowany

Materace sprężynowe to niezwykle trwały produkt, który doskonale sprawdzi się w każdej sypialni. Ich unikalna struktura sprawia, że zapewniają całemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie i wyróżniają się wyjątkowo cichą pracą. Materace sprężynowe mogą różnić się między sobą stopniem twardości, wysokością i zastosowaną technologią. Jak wybrać najlepszy model?

W nocy w organizmie zachodzi wiele ważnych procesów regeneracyjnych, które wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli chcesz dobrze się wyspać, musisz znaleźć wygodny i odporny na zniekształcenia materac. Podłoże powinno być też przewiewne i elastyczne. Te wszystkie cechy posiadają nowoczesne materace sprężynowe, które wygodnie zamówisz w sklepie https://senpo.pl/materace/. Sprawdź, na czym polega ich fenomen!


Materace sprężynowe – dostępne rodzaje


W bogatej ofercie materacy sprężynowych znajdziesz między innymi modele kieszeniowe, bonellowe i multipocket. Poszczególne podłoża mają odmienną budowę i znajdują szerokie zastosowanie zarówno w domach, jak i w hotelach czy pensjonatach.

Najpopularniejszym rodzajem materacy sprężynowych są materace kieszeniowe. W ich wnętrzu znajdują się specjalne sprężyny umieszczane w osobnych flizelinowych kieszeniach, które pracują niezależnie i indywidualnie reagują na nacisk ciała. W dobrych materacach kieszeniowych sprężyny są pokryte dodatkową warstwą ochronną. Takie podłoża są sprężyste i bardzo wytrzymałe.

W nowoczesnej sypialni dobrze sprawdzą się również materace bonellowe. Są one zrobione ze sprężyn w kształcie klepsydry połączonych ze sobą drutem. Modele bonellowe gorzej absorbują ruch, przez co nacisk położony w jednej części materaca, jest odczuwalny na większej powierzchni. Te materace sprężynowe są chętnie wybierane przez klientów dysponujących mniejszym budżetem, ponieważ wykazują dużą odporność na obciążenia i są niedrogie w eksploatacji.

Jeśli chcesz zapewnić sobie wysoki komfort snu, wybierz materac sprężynowy multipocket. Jego budowa jest bardzo zbliżona do materaca kieszeniowego. Różnica polega na tym, że materac multipocket ma większą liczbę sprężyn o mniejszej średnicy. Podłoże idealnie dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała, co sprawia, że spanie na nim jest wyjątkowo przyjemne. Materace multipocket w doskonałych cenach znajdziesz na https://senpo.pl/materace/materace-sprezynowe/.


Materace sprężynowe – zastosowanie


Materace sprężynowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które śpią same lub dla par z dużą różnicą wagową. Elastyczne sprężyny zapewnią również komfort osobom z dużą nadwagą. Na takim podłożu bez problemu ułożysz się do snu w preferowanej przez siebie pozycji. W ofercie materacy sprężynowych znajdziesz modele zróżnicowane cenowo, spośród których szybko wybierzesz produkt o optymalnych parametrach.

Przeczytaj także: Wypoczywaj po królewsku! Zatem, jaki materac wybrać do sypialni?


Materace sprężynowe mogą składać się ze sprężyn o różnym stopniu twardości. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie zróżnicowanych stref twardości, które idealnie dopasują się do każdej części ciała. Dobrej jakości materac sprężynowy to gwarancja zdrowego i w pełni komfortowego snu.