JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWĄ ROLETĘ DO OKNA DACHOWEGO?

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWĄ ROLETĘ DO OKNA DACHOWEGO?

25.08.2023

BlogSponsorowany

Rolety na okno dachowe to niezbędne akcesoria, dzięki którym poddasze użytkowe staje się faktycznie miejscem do komfortowego wypoczynku i pracy. Okna dachowe osłonięte roletą nie nagrzewają się nadmiernie w lecie, a przebywający na poddaszu może w łatwy sposób kontrolować ilość światła we wnętrzu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania warto zastosować na poddaszu i jak dobrać rolety na okno dachowe, by dobrze spełniły swoje zadanie.


Rolety na okno dachowe – rodzaje i najważniejsze różnice między nimi


W sprzedaży dostępne są dwa podstawowe typy rolet: zewnętrzne rolety na okno dachowe oraz rolety do okien dachowych montowane od wewnątrz. O ile zewnętrzna roleta na okno dachowe lub markiza montowana od strony zewnętrznej okna połaciowego pomaga skutecznie zadbać o komfort termiczny na poddaszu zarówno w zimie, jak i w lecie, o tyle wewnętrzne rolety na okno dachowe czy żaluzje dają przede wszystkim możliwość regulowania natężenia światła w pomieszczeniu. Zastosowanie dowolnego rodzaju rolety na okno dachowe pozwala chronić prywatność mieszkańców poddasza. Warto zauważyć, że poszczególne rolety do okien dachowych różnią się funkcjonalnościami. Najnowocześniejsze, jak np. automatycznie sterowane zewnętrzne rolety na okna dachowe, są nieco droższe, ale też najbardziej wielofunkcyjne – zapobiegają wychładzaniu się poddasza w sezonie grzewczym, w lecie chronią wnętrza przed nagrzewaniem, blokują hałas dochodzący z zewnątrz i stanowią skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolety na okno dachowe?


Wybierając rolety na okno dachowe, należy ocenić, jakich efektów oczekujemy po ich zastosowaniu. Nie mniej ważna będzie jakość oraz relacja jakości i funkcjonalności do ceny rolety. Jeśli chcemy jedynie osłonić okno dachowe przed nadmiarem słońca lub uzupełnić w stylowy sposób aranżację wnętrza, idealnym rozwiązaniem będą wewnętrzne rolety na okna dachowe (przyciemniające lub zaciemniające), a także klasyczne żaluzje. Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie termicznym na poddaszu, najlepiej sprawdzą się zewnętrzne markizy do okien dachowych i zewnętrzne rolety solarne. Szeroki wybór wszystkich typów rolet do okien dachowych zapewnia firma RoofLITE+ - producent nowoczesnych okien połaciowych do różnych wnętrz oraz akcesoriów do nich. Rolety na okna dachowe RoofLITE+ wyróżnia świetna jakość, elegancki design, doskonała jakość wykonania i wyjątkowo korzystna cena. Dodatkowo oferowane przez RoofLITE+ rolety do okien dachowych są kompatybilne z większością okien połaciowych dostępnych na rynku, proste w montażu i dostępne w różnych wariantach funkcjonalnych i kolorystycznych. Przy okazji doboru rolety na okno dachowe, nie wolno zapominać, że roleta tylko wówczas spełni dobrze swoje zadania, jeśli będzie dobrze dopasowana do stolarki okna i będzie mieć właściwy rozmiar.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar rolety na okno dachowe?


Aby upewnić się, że wybrane rolety na okno dachowe będą pasowały, nie trzeba na szczęście mierzyć okna lub szyby. Wystarczy posłużyć się tabliczką znamionową, która zawiera wszystkie potrzebne informacje. Chociaż nie wszystkie rolety pasują do okien różnych marek, warto pamiętać, że wspomniane już rolety na okno dachowe RoofLITE+, w tym np. wewnętrzne rolety do okien dachowych DUA i RHA, są uniwersalne i kompatybilne z oknami wszystkich znanych producentów, co znacznie ułatwia dobór właściwej. Na stronie producenta dostępny jest ponadto sprytny i łatwy w obsłudze konfigurator rolet do okien połaciowych, dzięki któremu szybko można dopasować rolety do okna połaciowego i własnych potrzeb.

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWĄ ROLETĘ DO OKNA DACHOWEGO?