JAKIE PANELE BĘDĄ NAJLEPSZE.

JAKIE PANELE BĘDĄ NAJLEPSZE.

10.08.2023

BlogSponsorowany

Wybór odpowiednich paneli podłogowych może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że różnorodność dostępnych na rynku rodzajów niekoniecznie ułatwia podjęcie decyzji. Poza popularnymi panelami, które przypominają wyglądem drewno, producenci oferują także podłogi wykonane z innych materiałów, takich jak korek czy winyl. Jakie więc zalety mają różne typy paneli podłogowych, takie jak drewnopodobne, drewniane, korkowe i winylowe? Odpowiedzi na to pytanie można znaleźć poniżej.

Jakie panele podłogowe będą najlepsze?


Urządzanie wnętrza nowego domu czy mieszkania to ekscytujący etap, który daje przyszłym mieszkańcom wiele radości. Wybierając materiały wykończeniowe zgodnie z własnymi upodobaniami, można cieszyć się ich estetycznym wyglądem przez wiele lat. Szeroka gama dostępnych opcji daje inwestorom mnóstwo możliwości. Przykładowo, można osiągnąć podobny efekt estetyczny, wybierając podłogę z naturalnego drewna lub decydując się na panele, które są jej imitacją.

Paneli podłogowych używa się coraz częściej, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich liczne zalety. Są nie tylko trwałe i estetyczne, ale także łatwe w utrzymaniu czystości. Co więcej, zarówno montaż, jak i demontaż paneli podłogowych nie stanowią większego problemu, co umożliwia samodzielne ich położenie. Dlatego panele podłogowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów sklepu https://swiatpaneli.rzeszow.pl/ stanowiąc praktyczny i atrakcyjny wybór do każdego wnętrza.

Panele laminowane


Panele laminowane cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku podłóg, stając się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Ich popularność wynika głównie z atrakcyjnej ceny oraz różnorodności wyglądu, który może imitować nie tylko naturalne drewno, ale także glazurę, kamień czy metal.

Charakterystyczną cechą paneli laminowanych jest ich specjalna powierzchnia, tłoczona tak, aby wiernie oddać strukturę i rysunek słojów drewna. Wykończenie z papieru laminowanego jest dodatkowo pokryte substancjami żywiczymi, odpowiedzialnymi za kolor i połysk, a także ochronę przed mikroorganizmami. Spód paneli zabezpieczony jest melaminą, która chroni je przed wilgocią. Natomiast wnętrze paneli wypełnione jest płytą wiórową lub MDF/HDF, co dodaje im wytrzymałości.

O ile panele laminowane posiadają wiele zalet, warto także wspomnieć o pewnej wadzie, która może być istotna dla niektórych użytkowników. Chodzi tu o charakterystyczne dźwięki wydawane podczas chodzenia po ich powierzchni, zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta domowe. Jest to aspekt, który warto mieć na uwadze, wybierając to rozwiązanie do swojego wnętrza.

Panele drewniane


Panele drewniane stanowią wyjątkowy i elegancki wybór podłogi, który doskonale oddaje naturalny charakter drewna. Ich wyjątkowość zawdzięczają zastosowaniu warstwy naturalnego drewna o grubości przekraczającej 4 mm, która znajduje się na powierzchni paneli.

Jedną z kluczowych zalet paneli drewnianych jest możliwość ich cyklinowania oraz malowania lakierem w wybranym odcieniu. Dzięki temu można dostosować wygląd podłogi do indywidualnych preferencji i stylu wnętrza. Dodatkowo, trwałość i stabilność paneli zapewniają dwie kolejne warstwy: wewnętrzna, złożona z cienkich listewek, oraz spodnia, wykonana z drewna lub materiału drewnopodobnego.

Wysoka jakość wykonania oraz sztywność paneli drewnianych pozwalają na produkcję elementów o długości przekraczającej 2 metry. To nie tylko przyspiesza montaż, ale także dodaje estetyki przestronnym pomieszczeniom.

W porównaniu do paneli laminowanych, panele drewniane skuteczniej tłumią dźwięki, co może być ważne w kontekście komfortu akustycznego. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę, że wygląd paneli drewnianych może jedynie imitować różne rodzaje drewna, na podstawie którego została wykonana zewnętrzna warstwa.

Panele winylowe


Panele winylowe, choć stosunkowo nowe na rynku, zdobyły ogromną popularność dzięki swoim wyjątkowym właściwościom i różnorodności wzorów. Panele winylowe oferują najszerszą gamę wzorów spośród dostępnych paneli podłogowych. Obejmuje to nie tylko imitacje drewna, ale także kamienia, betonu, metalu, glazury, marmuru, a nawet dekoracyjne wzory 3D. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, panele winylowe są odporne na wilgoć. To sprawia, że są one doskonałym wyborem do pomieszczeń, w których występuje duża wilgotność, takich jak kuchnie, łazienki, sauny, salony SPA czy obrzeża basenów.

Doskonałe przewodnictwo cieplne sprawia, że panele winylowe są odpowiednie do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym. Nie przyciągają kurzu i są łatwe w utrzymaniu, ponieważ mogą być czyszczone nawet maszynami przemysłowymi. Dodatkowo, istnieje możliwość renowacji oraz stosowania specjalistycznych produktów polimerowo-akrylowych lub poliuretanowych. Ze względu na swoją wytrzymałość, panele winylowe są idealne do miejsc o wysokim natężeniu ruchu. Można je stosować na precyzyjnie wygładzoną powierzchnię, a klejenie ich eliminuje potrzebę zostawiania szczeliny dylatacyjnej, co przekłada się na estetyczny wygląd nawet na rozległych powierzchniach. Należy zwrócić uwagę na ich niewielką grubość, co wymaga precyzyjnie przygotowanej powierzchni podłoża.