BIURKO ORZECH AMERYKAŃSKI – 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO JE MIEĆ

BIURKO ORZECH AMERYKAŃSKI – 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO JE MIEĆ

07.08.2023

BlogSponsorowany

Aranżacja stanowiska komputerowego, czy to w firmie, czy w domowych wnętrzach, coraz częściej jest podyktowana nie tylko aspektami funkcjonalnymi, ale również estetycznymi. Wybór biurka może zadecydować o komforcie i produktywności pracy oraz o stylistyce całego pomieszczenia. Jednym z najbardziej pożądanych obecnie rozwiązań meblowych są biurka wykonane z orzecha amerykańskiego. Oto 5 powodów, które przemawiają za ich wyborem.
Szlachetny, niepowtarzalny design


Biurko z orzecha amerykańskiego to prawdziwa uczta dla zmysłów każdego miłośnika ponadczasowego designu i naturalnych surowców. Ten gatunek drewna charakteryzuje się wyjątkowym, głębokim, ciepłym odcieniem. Ciemnobrązowa barwa przeplatana jest jaśniejszymi refleksami. Powierzchnia orzechowego blatu sprawia wrażenie nierównej. Cudownie się mieni pod wpływem padających na nią promieni słonecznych lub światła lamp. Biurko orzechowe prezentuje się zupełnie inaczej niż np. dębowe. Idealnie sprawdzi się jako wyrazisty element dekoracyjny i ekskluzywny akcent w eleganckich wnętrzach – klasycznych, loftowych, rustykalnych czy bardziej nowoczesnych. Każdy egzemplarz jest unikatowy, ponieważ rysunek słojów nigdy się nie powtarza.


Trwałość i stabilność


Orzech amerykański jest cenionym surowcem w branży budowlanej i meblowej nie tylko ze względu na wspaniały, szykowny design, ale również ze względu na ponadprzeciętną wytrzymałość. Orzechowe blaty są stylowe i trwałe. Charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Prawidłowo użytkowane i regularnie konserwowane, mogą służyć przez wiele lat. Należy o nie dbać jak o inne, z natury wrażliwe meble drewniane, czyli stosować dedykowane środki do czyszczenia i ochrony drewna oraz nie dopuszczać do kontaktu z płynami i gorącymi naczyniami. Oczywiście trwałość blatu z orzecha amerykańskiego oraz stabilność całej konstrukcji zależą od jakości i staranności wykonania mebla. Zwłaszcza duże biurko orzechowe warto zamówić na wymiar u sprawdzonego, doświadczonego producenta.


Ergonomia i komfort pracy


Biurka z orzecha amerykańskiego uznawane są za meble klasy premium. Powinny oferować wspaniały design, trwałość i stabilność oraz sprzyjać komfortowej, ergonomicznej pracy. Z tego względu często są produkowane na wymiar, a zamawiający może zadecydować o praktycznie każdym aspekcie technicznym czy wizualnym: od wymiarów blatu, przez dodatkowe moduły i funkcje, po sposób wykończenia. Niezwykle nowoczesnym, wygodnym i ergonomicznym rozwiązaniem jest biurko elektryczne, pozwalające na regulację wysokości ciężkiego, orzechowego blatu jednym kliknięciem na panelu. Można szybko i precyzyjnie dopasować stanowisko pracy do wzrostu i potrzeb konkretnego użytkownika, np. dwóch pracowników w biurze albo rodzica na home office i znacznie niższego od niego dziecka. Elektryczne biurko sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała i zapewnia optymalny komfort. Motywuje do pracy w rekomendowanym obecnie trybie sit-stand (na siedząco i stojąco na przemian), obniżając ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji codziennego, długotrwałego siedzenia.


Funkcjonalność i wygoda


Zamawiane na wymiar biurko z orzecha amerykańskiego może posiadać różne, dopasowane do potrzeb użytkownika moduły: schowki, szuflady, półki, przepusty, uchwyty, listwy, HUB-y, oświetlenie LED itp. Indywidualnie doposażone biurko pomaga utrzymać porządek na blacie i wokół niego oraz zapewnia swobodny dostęp do niezbędnych sprzętów, narzędzi, dokumentów czy akcesoriów.


Nie wydatek, ale inwestycja


Biurko z orzecha amerykańskiego, zwłaszcza personalizowane i wyposażone w elektryczny stelaż, kosztuje znacznie więcej od gotowych, nieregulowanych, drewnopodobnych modeli, dostępnych w popularnych sklepach meblowych. Należy liczyć się z wydatkiem ok. 6-7 tys. zł. Jednak na zakup takiego biurka warto popatrzeć jak na inwestycję – w swoje zdrowie, w produktywność i komfort pracy oraz w wystrój wnętrza. Meble drewniane nigdy nie wychodzą z mody. Są niezwykle wytrzymałe, a w przypadku oznak zniszczenia, można je stosunkowo łatwo odnowić. Zakupione do domu, wysokiej klasy biurko orzechowe (szczególnie elektryczne) staje się meblem wielopokoleniowym, co w dłuższej perspektywie czasu przekłada się na oszczędności. Korzystanie z jednego mebla przez lata jest też zachowaniem proekologicznym.