3 SPOSOBY NA ORYGINALNE WYKOŃCZENIE ŚCIANY ZA KANAPĄ

3 SPOSOBY NA ORYGINALNE WYKOŃCZENIE ŚCIANY ZA KANAPĄ

25.07.2023

BlogSponsorowany

Czas na zmianę aranżacji salonu, a jedną z decyzji, którą musisz podjąć, to ta dotycząca wykończenia ściany za kanapą? Szukasz podpowiedzi, jakie dekoracje warto rozważyć? Podrzucamy trzy konkretne pomysły!


Lustro


Zastosowanie lustra na ścianie w salonie, na której ustawiony jest wypoczynek – to jedno z ciekawszych rozwiązań. W ostatnim czasie staje się ono bardzo popularne, a przyczyn tego jest kilka. Zawieszenie lustra w omawianej strefie to na pewno rozsądny krok aranżacyjny w przypadku małych wnętrz. Dzięki niemu salon staje się optycznie większy czy też bardziej przestronny. Wiedziałeś o tym? Poza tym lustro samo w sobie to gustowna, ponadczasowa i praktyczna dekoracja, którą przy obecnej różnorodności bez trudu dopasujemy do stylu wnętrza. Kształt owalny lub organiczny, rama złota lub wiklinowa – propozycji jest całe mnóstwo.

 

Galeria zdjęć


Nie chowaj zdjęć do albumu i nie odkładaj ich na półkę. Wyeksponuj je w centralnym punkcie salonu – na ścianie za sofą! To świetny sposób na ożywienie wnętrza oraz nadanie mu indywidualnego charakteru. O rozmiarze zdjęć i ich układzie zadecyduj sam, choć wcale nie musisz się wysilać. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji, a tym samym odpowiedzi na pytanie: jak powiesić zdjęcia na ścianie / jak stworzyć domową galerię ścienną. Uwaga – pomysł ten sprawdzi się zarówno w przypadku gładkich ścian, jak i tych wykończonych np. sztukaterią.

 

Cegła dekoracyjna


Pomimo swojego surowego charakteru wprowadza do wnętrz przytulny klimat. Przykuwa wzrok, dodając aranżacji designerskiego pazura. Taka właśnie jest cegła dekoracyjna. Zdecydowanie warto rozważyć jej zastosowanie na ścianie za kanapą w salonie – zwłaszcza, że ozdobne cegiełki do wewnątrz nie występują obecnie tylko w kolorze czerwonym. Wersji kolorystycznych tego materiału jest wiele. To z kolei sprawia, że cegła gości już nie tylko w projektach rustykalnych czy industrialnych, ale i nowoczesnych, skandynawskich, a nawet glamour. Jest fenomenalnym tłem dla zestawu wypoczynkowego – zarówno tego w kolorze stonowanym (np. szarym), jak i intensywnym (np. granat).

Zobacz przykładową ofertę polskiego producenta płytek ceglanych: e-CEGŁA.