CHCESZ KUPIĆ DOM SZEREGOWY NA KREDYT? WARTO TO ZROBIĆ TERAZ!

CHCESZ KUPIĆ DOM SZEREGOWY NA KREDYT? WARTO TO ZROBIĆ TERAZ!

17.07.2023

BlogSponsorowany

Czy zakup domu szeregowego w Gdańsku to dobra inwestycja? Wiele osób pragnących związać swą przyszłość z Gdańskiem poszukuje film deweloperskich funkcjonujących na tym obszarze i sprawdza ich ofertę sprzedażową; lokalizacje inwestycji; ceny mieszkań czy domów. Potencjalni inwestorzy zastanawiają się także, czy rok 2023 jest dobrym momentem na inwestycję. Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań została zamieszczona w poniższym artykule .

Szeregowiec – czy warto w niego zainwestować?


Domy w zabudowie szeregowej to specyficzne budynki mające zarówno swych zwolenników, jak i przeciwników. Do zalet zakupu szeregowca należy zaliczyć przede wszystkim jego cenę. Kosz wybudowania, a co za tym idzie zakupu tego typu budynku jest porównywalny z kosztem zakupu mieszkania. Kupujący mogą liczyć na metraż znacznie większy aniżeli w przypadku mieszkania, odrębne wejście, własny ogródek a często także i garaż. Dodatkowo część deweloperów w Gdańsku – takich jak na przykład firma AM Projekt – oferuje możliwość instalacji w domu szeregowym lub bliźniaku w realizowanych inwestycjach w Gdańsku lub okolicach tego miasta paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Rozwiązanie takie pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż zdecydowanie taniej i szybciej jest instalować ekologiczne źródła pozyskania energii i ciepła od razu na etapie budowy nieruchomości. Dla osób ceniących sobie względny spokój oraz brak dużej ilości sąsiadów – domy szeregowe to idealne rozwiązanie. Deweloperzy w Gdańsku budują domy szeregowe zazwyczaj w spokojnych okolicach, które jednocześnie są dobrze skomunikowane z centrum miasta.

Dlaczego tak wiele osób chce zamieszkać w Gdańsku?


Gdańsk może poszczycić się świetną ofertą edukacyjną. Oprócz wysokiego poziomu szkół podstawowych i średnich, w Gdańsku siedzibę swą ma jedna z najbardziej znanych uczelni publicznych – Uniwersytet Gdański – oraz wiele uczelni niepublicznych. Mnogość przedszkoli, żłobków czy innych placówek edukacyjnych sprawia, iż rodzice mający małe dzieci nie muszą rezygnować z pracy tylko oddać dziecko pod opiekę profesjonalistów. Gdańsk jest także świetnym miejscem do rozwoju zawodowego – swe wymarzone miejsce pracy znajdą tutaj nie tylko początkujący, ale także specjaliści z wielu różnych branż. Jeśli chodzi o rozrywkę to Gdańsk oraz jego okolice to obszar przodujący w miejscach rozrywki dla osób w każdym wieku. Można tam miło spędzić czas samemu, w gronie rodziny czy znajomych; zwiedzić muzea; poznać kulturę; skosztować regionalnej kuchni; odpocząć nad Morzem Bałtyckim oraz skorzystać z wielu, innych atrakcji zarówno na świeżym powietrzu jak i pod zadaszeniem. Ponadto domy szeregowe w Gdańsku oraz bliźniaki w Gdańsku są budowane przez wiele firm deweloperskich, co oznacza dużą konkurencję, a co za tym idzie – wysoki poziom budowy budynku i wykończenia jego wnętrz przez deweloperów w Gdańsku po to, by zainteresować kupnem Klientów.

Inwestowanie w nieruchomości teraz – czy to dobry pomysł?


Często się mówi o tym, że nie ma złego momentu na inwestowanie w nieruchomości, gdyż są to „obiekty”, które nigdy nie tracą na wartości. Są jednak momenty, w których jest to bardziej opłacalne aniżeli zazwyczaj i rok 2023 jest właśnie takim momentem. Dlaczego? Z racji tego, że w dobie kryzysu gospodarczego i ekonomicznego niewiele osób chce lub może inwestować. Dlatego też te osoby, które mogą to robić – zyskują. Zysk ten przejawia się przede wszystkim w możliwości zakupu nieruchomości w niższych cenach, gdyż firmy deweloperskie – zmuszone brakiem zainteresowania – obniżają ceny i wprowadzają liczne promocje. Warto także wspomnieć o wsparciu finansowym państwa, dzięki któremu zakup bliźniaka w Gdańsku czy też szeregowca w Gdańsku jest bardziej realny. Mowa o programie „bezpieczny kredyt 2%”, za sprawą którego osoby do 45 roku życia i nie będące właścicielami innej nieruchomości mogą uzyskać wsparcie kredytowe. Korzystne stały się także warunki pozyskania kredytów, gdyż obecnie banki często rezygnują z wysokiej marży a samo oprocentowanie kredytów przestało drastycznie rosnąć i jest na stabilnym poziomie.

Jeżeli szukasz rzetelnego deweloper z wieloletnim doświadczeniem to koniecznie zapoznaj się z ofertą AMPROEJKT dostępną na stronie https://www.amprojekt.com.pl/

Podsumowanie


Zakup domu szeregowego w roku 2023 może okazać się korzystną inwestycją dla wszystkich, którzy pragną zamieszkać w Gdańsku lub kupić nieruchomość by zyskać w dłuższej perspektywie czasowej (czy to z powody wynajmu czy też sprzedaży). Decydując się na zakup szeregowca warto skorzystać z usług cenionych przez szerokie grono kupujących deweloperów, którzy są w stanie odpowiednio poprowadzić przez cały proces zakupu i oferują atrakcyjne warunki zakupu.

Więcej informacji o tym, dlaczego warto kupić dom w zabudowie szeregowej od dewelopera znajdziesz w artykule: https://www.amprojekt.com.pl/blog/21-kupno-blizniaka-od-dewelopera-dlaczego-warto-rozwazyc-taka-oferte-poznaj-zalety