PRZEMYSŁOWE WYCIERACZKI  — CZYM SĄ I GDZIE WARTO JE STOSOWAĆ?

PRZEMYSŁOWE WYCIERACZKI — CZYM SĄ I GDZIE WARTO JE STOSOWAĆ?

06.07.2023

BlogSponsorowany

Zachowanie nienagannej czystości w obiektach komercyjnych czy przemysłowych to niełatwe zadanie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz biuro, galerię handlową, restaurację czy zakład produkcyjny, każdego dnia tłumy osób przechodzą przez drzwi Twojego obiektu, niosąc ze sobą zanieczyszczenia. Tę problematykę doskonale rozwiązuje stosowanie wycieraczek przemysłowych, które oferują całe spektrum korzyści.


Czym są przemysłowe wycieraczki?


Przemysłowe wycieraczki, to specjalne rodzaje mat przeznaczone do stosowania w różnych rodzajach obiektów. Wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak gumy recyklingowej lub naturalnej, skutecznie eliminują zanieczyszczenia z obuwia przechodzących osób, zapobiegając ich przenoszeniu na podłogi wewnątrz budynków.

Ponadto różnią się one od typowych domowych wycieraczek swoją dużą wytrzymałością oraz przystosowaniem do intensywnego użytkowania. W przemyśle potrzebne są wycieraczki, które będą w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest utrzymanie czystości w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Jak działają przemysłowe wycieraczki?


Podstawowym zadaniem wycieraczek przemysłowych jest skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z obuwia. Są one wyposażone w specjalne elementy czyszczące, takie jak szczotki lub filcowe wkładki, które pomagają oczyścić podeszwy z brudu, błota, piasku, śniegu i innych cząstek, które mogłyby zostać przeniesione na podłogę.

Dodatkowo pomagają poprawić bezpieczeństwo w obiektach. Ich zastosowanie minimalizuje ryzyko poślizgnięć i upadków, które mogą być wynikiem mokrych lub brudnych podłóg. To przekłada się na większe bezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i dla klientów czy gości.Gdzie stosować przemysłowe wycieraczki?


Dzięki bardzo szerokim zastosowaniom są one nieodłącznym elementem obiektów użytku publicznego, takich jak galerie handlowe, sklepy, biura, szpitale, szkoły, restauracje, zakłady przemysłowe, siłownie, czy baseny. Wszędzie tam, gdzie przechodzi duże ilości osób i gdzie zależy nam na utrzymaniu czystości oraz zapewnieniu bezpieczeństwa.

Ale wycieraczki tego typu, to nie tylko obszary publiczne. Mogą być one również efektywnie stosowane w domach i mieszkaniach, zwłaszcza tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu, na przykład w budynkach wielorodzinnych. Ich zastosowanie to wygodna i efektywna metoda na utrzymanie czystości w takich miejscach.

Jak wybrać właściwą wycieraczkę przemysłową?


Wybór właściwej wycieraczki przemysłowej zależy od kilku czynników. Należy zastanowić się, jakie zanieczyszczenia najczęściej pojawiają się w danym miejscu, jakie są wymagania dotyczące utrzymania czystości, jak duże jest natężenie ruchu oraz jakie są wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Niezależnie od wyboru, należy pamiętać przede wszystkim o ich regularnym kontrolowaniu i czyszczeniu. Dobrze dobrana i utrzymana wycieraczka przemysłowa nie tylko poprawi jakość czystości w danym miejscu, ale również przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa wszystkich korzystających z obiektu.

Wypełnienia wycieraczek przemysłowych

Najpopularniejsze typy wycieraczek przemysłowych to wycieraczki z naturalnej gumy, szczotkowe oraz filcowe.

  • Wycieraczki gumowe — charakteryzują się dużą wytrzymałością na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, a także wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń. Są łatwe w utrzymaniu i odporne na zużycie, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla miejsc o dużym natężeniu ruchu.
  • Wycieraczki szczotkowe — to doskonałe rozwiązanie dla miejsc, gdzie występuje duże zanieczyszczenie np. piachem. Szczotki skutecznie oczyszczą obuwie z tego typu zanieczyszczeń. Zapewniają one również wysoką przyczepność i zapobiegają poślizgom niezależnie od warunków.
  • Wycieraczki filcowe — idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie zależy nam na maksymalnym pochłanianiu wilgoci. Są one przy tym antypoślizgowe, bardzo wytrzymałe i skuteczne w usuwaniu brudu. 

Wybór odpowiedniej wycieraczki przemysłowej to klucz do utrzymania czystości i bezpieczeństwa w obiektach. Dzięki nim możemy skutecznie zminimalizować ryzyko wprowadzania zanieczyszczeń do wnętrza, a tym samym przyczynić się do poprawy komfortu użytkowania danego miejsca.

Partner artykułu:

TACHEM SYSTEMY WYCIERACZEK
PRZEMYSŁOWE WYCIERACZKI  — CZYM SĄ I GDZIE WARTO JE STOSOWAĆ?