OKNA ANTYWŁAMANIOWE - WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

OKNA ANTYWŁAMANIOWE - WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

13.06.2023

BlogSponsorowany

Decyzja o wyborze okien do domu czy mieszkania nie jest prosta. Każdy, kto choć raz stanął przed takim zadaniem, zdaje sobie z tego sprawę. Chociaż z biegiem lat rynek oferuje coraz większą różnorodność tych produktów, warto pamiętać, że bogactwo opcji nie zawsze przekłada się na korzyści. Dlaczego? Ponieważ priorytetem przy doborze okien powinna być ich jakość oraz rzetelne wykonanie, co wymaga szczególnej uwagi na pewne kryteria podczas procesu wyboru.


Jakie cechy powinny mieć dobre okna antywłamaniowe?


Każda osoba kupująca okna antywłamaniowe, chce mieć pewność, że są one niezawodne i efektywnie chronią jego mieszkanie lub dom. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś zaznajomić się z kluczowymi cechami okien antywłamaniowych. Mianem antywłamaniowego może być nazwane okno, które posiada umocnione elementy okuć - jest to kluczowy aspekt wpływający na poziom ochrony. Dobrze wykonane i dopasowane okucia mogą znacznie zmniejszyć ryzyko włamania. Ważnym elementem zabezpieczeń są także klamki zamykane na klucz. Klamki z kluczem to inwestycja, która może przynieść korzyści w krótkim czasie. Zastosowanie specjalnych klamek, które zamykane są na klucz, może okazać się pomocne podczas długich wyjazdów lub codziennego wyjścia do pracy. Okna zamykane na klucz skutecznie utrudniają włamanie na wiele sposobów, dlatego są jednym z najtańszych, a zarazem najbardziej efektywnych rozwiązań antywłamaniowych. Mówiąc o cechach dobrych okien antywłamaniowych, nie można pominąć specjalnego oszklenia. Wzmocnione szyby są jednym z kluczowych składników okien antywłamaniowych. Wybierając tego typu okna, warto skupić szczególną uwagę na jakości i grubości szyb. Idealnym rozwiązaniem dla zabezpieczenia przed potencjalnym włamaniem byłoby skorzystanie z połączenia wszystkich wymienionych wyżej elementów.

Poziom ochrony antywłamaniowej


Warto zauważyć, że okna Sanok antywłamaniowe oferują różne poziomy ochrony, które określają ich efektywność w zabezpieczaniu przed włamaniami. Istnieją trzy główne klasy zabezpieczeń, od RC1 do RC3. Okna klasy RC1 zapewniają podstawowy poziom ochrony, który obejmuje sytuacje takie jak kopnięcie czy próba wyważenia. Jest to zabezpieczenie skierowane przeciwko włamywaczom, którzy nie mają przy sobie specjalistycznego sprzętu. Następna klasa, RC2, zabezpiecza przed włamaniem przy użyciu lekkich narzędzi. Między oknami RC1 a RC2 istnieją wyraźne różnice, które można dostrzec gołym okiem. Ostatnia klasa, RC3, to najwyższy poziom zabezpieczeń, chroniący przed włamaniami z użyciem ciężkiego sprzętu.

Jakie okna antywłamaniowe powinno się wybrać?


Wybór klasy zabezpieczeń okien jest kwestią bardzo indywidualną. Nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie, który poziom będzie najodpowiedniejszy w danej sytuacji. Oczywiście, największą ochronę oferują okna klasy RC3, które są najczęściej rekomendowane. Poziom zabezpieczenia okien można również dopasować, biorąc pod uwagę indywidualne i zmienną czynniki, takie jak:

  • lokalizacja mieszkania,
  • osobiste preferencje i potrzeby,
  • stopień potencjalnego zagrożenia w danym rejonie.

Jeśli chodzi o ofertę okien antywłamaniowych klasy RC3 firmy Inwest-Profil,  to chcielibyśmy polecić okna PCV Synego od firmy Inwest Profil. Są to okna najwyższej jakości, wykonane z niezwykłą precyzją. Charakteryzują się one wysokim poziomem bezpieczeństwa, przy czym nie zapomniano tu również o estetycznym aspekcie i atrakcyjnym designie. Okna Synego są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.