PROJEKTY DOMÓW DO 100 M2 OD MODERN HOUSE - ERGONOMICZNA I PRZEMYŚLANA PRZESTRZEŃ NA KAŻDĄ KIESZEŃ

PROJEKTY DOMÓW DO 100 M2 OD MODERN HOUSE - ERGONOMICZNA I PRZEMYŚLANA PRZESTRZEŃ NA KAŻDĄ KIESZEŃ

29.05.2023

BlogSponsorowany

Jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę w zakresie projektu domu jest jego powierzchnia użytkowa. Niewielki metraż nie zawsze oznacza brak miejsca do życia. Współczesne rozwiązania i możliwości technologiczne umożliwiają aranżację mniejszej przestrzeni w sposób w pełni komfortowy i funkcjonalny. Jeżeli więc zastanawiasz się nad budową małego domu, lecz obawiasz się o wygodę swoją oraz swoich bliskich, możesz już odetchnąć z ulgą. Projekty domów do 100 m2 od Modern House to rozwiązania ergonomiczne, nowoczesne i rentowne, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby na stosunkowo niewielkim metrażu. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni projekt, który uwzględni potrzeby całej rodziny.


Ekonomiczne i funkcjonalne projekty niezajmujące zbyt wiele przestrzeni


Domy z dużym metrażem nie są już tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie inwestorzy coraz chętniej skłaniają się ku projektom małych domów o powierzchni użytkowej do 100 m2 lub nieznacznie ją przekraczającej. Jest to podyktowane nie tylko względami ekonomicznymi. Prawda jest taka, że w rzeczywistości tego typu bryły nie są wcale tak małe, jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Przy racjonalnym i przemyślanym rozmieszczeniu pomieszczeń oraz umiejętnym zaaranżowaniu przestrzeni użytkowej projekty domów parterowych do 100 m2 w zupełności zaspokajają potrzeby nie tylko par bezdzietnych, ale również rodzin z jednym lub dwójką dzieci.

Oczywiście, małe domy nie są rozwiązaniami, w których mogłaby mieszkać rodzina wielopokoleniowa. Projekty domów do 100 m2 to przede wszystkim budynki o kompaktowych rozmiarach, prostej bryle, najczęściej z dachem dwuspadowym (sprawdź tutaj: modernhouse-projekty.pl/kategoria-produktu/projekty/projekty-do-100-m2/). Takie parametry pozwalają na postawienie domu wysoce energooszczędnego, a przy tym i taniego w budowie.


Perfekcyjnie zaprojektowana przestrzeń


Dom do 100 m2 może wyglądać naprawdę nowocześnie. Nie ma konieczności ograniczania się wyłącznie do prostych konstrukcji o tradycyjnym wyglądzie. Projekty domów Modern House charakteryzują się przede wszystkim dużą liczbą przeszkleń, zajmujących nawet całą elewację od strony tarasu czy ogrodu, oraz oszczędną, lecz niesztampową bryłą, którą można zbudować na niewielkiej działce. Wykorzystanie w takich projektach różnych naturalnych materiałów, jak np. drewno czy stal, nadaje bryłom do 100 m2 jeszcze bardziej szczególny charakter.

Układ pomieszczeń w ograniczonych metrażowo budynkach musi zostać bardzo dokładnie przemyślany. Architekci z Modern House tworzą w tym celu jak najbardziej zoptymalizowane i wygodne użytkowo wnętrza. Forma domów do 100 m2 jest przeważnie prosta i spójna, natomiast układ pomieszczeń często uwzględnia korytarz, który, wbrew pozorom, nie skraca dodatkowo metrażu wnętrz.

Projekty domów do 100 m2 Modern House pod względem ich układu rozmieszczenia pomieszczeń najczęściej zakładają połączenie kuchni z jadalnią oraz salonem. Takie rozwiązanie pozwala zyskać kilka dodatkowych metrów powierzchni. Jest jednocześnie bardzo komfortowe w użytkowaniu, tworząc jedną otwartą, praktyczną przestrzeń. 


Mały, lecz funkcjonalny


Projekty domów do 100 m2 wymagają dużego doświadczenia w sztuce organizacyjnej takiej przestrzeni. Stosunkowo niewielka powierzchnia sprawia, że każdy element w takim budynku musi zostać dokładnie rozplanowany. Z tego też względu w pomieszczeniach domu o takim metrażu nie może zabraknąć m.in. szaf wnękowych niezajmujących wiele miejsca, a pozwalających zagospodarować mnóstwo potrzebnych rzeczy. Mały dom to umiejętność wykorzystywania każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej.

Projekty domów do 100 m2 mogą przybierać formę brył parterowych (doskonała opcja przede wszystkim dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi), domów piętrowych (dla dużych rodzin) czy też budynków z poddaszem użytkowym lub pod adaptację, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością.

PROJEKTY DOMÓW DO 100 M2 OD MODERN HOUSE - ERGONOMICZNA I PRZEMYŚLANA PRZESTRZEŃ NA KAŻDĄ KIESZEŃ