HOMLA - BEZPIECZNY KREDYT 2%

HOMLA - BEZPIECZNY KREDYT 2%

24.05.2023

Blog

Zakup pierwszego mieszkania, zwłaszcza dla młodych ludzi, to niesamowite wyzwanie. Trudniejsze gdy rosną ceny nieruchomości i bardzo drożeją kredyty hipoteczne. Z tego właśnie powodu, jest to często marzenie trudne do zrealizowania. W związku z nowym programem rządowych, chcielibyśmy przekazać Wam kilka podstawowych informacji dotyczącego program dopłat do kredytu mieszkaniowego (źródło, gov.pl)


Zakup pierwszego mieszkania, zwłaszcza dla młodych ludzi, to niesamowite wyzwanie. Trudniejsze gdy rosną ceny nieruchomości i bardzo drożeją kredyty hipoteczne. Z tego właśnie powodu, jest to często marzenie trudne do zrealizowania.W związku z nowym programem rządowych, chcielibyśmy przekazać Wam kilka podstawowych informacji dotyczącego program dopłat do kredytu mieszkaniowego (źródło, gov.pl)
Dla kogo bezpieczny kredyt?


Kredyt będzie mogła uzyskać osoba do 45 roku życia, która nie ma i nie miała mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich.


W jakiej wysokości?


Maksymalna wysokość kredytu, który może uzyskać jedna osoba, wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem maksymalna kwota kredytu to 600 tys. zł. Kredyt można otrzymać na mieszkanie zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W programie nie obowiązuje limit cen za 1 m2 mieszkania.


Podstawowe warunki kredytowe


Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat.


Poleca HOMLA.pl