APARTAMENTY INWESTYCYJNE - CO TO JEST?

APARTAMENTY INWESTYCYJNE - CO TO JEST?

24.04.2023

BlogSponsorowany

Każdy, kto choć trochę interesował się rynkiem nieruchomości w ostatnich latach, z pewnością zauważył, że znacznie wzrosła liczba domów wakacyjnych do wynajęcia. Nie jest to zaskakujące w obliczu trudności na rynku depozytów bankowych i niepewności w finansowych produktach inwestycyjnych. Jakie są dodatkowe zalety nieruchomości wypoczynkowych?

Apartamenty inwestycyjne - czym są i czy warto w nie inwestować? 


Apartamenty inwestycyjne to mieszkania na wynajem krótkoterminowy w kompleksach apartamentów zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych. Apartamenty tego typu zlokalizowane są najczęściej w miejscowościach nadmorskich i górskich, choć segment rozwija się również w innych miejscowościach turystycznych, np. na Mazurach. Są to obszary chętnie odwiedzane przez turystów, co daje szansę na wysoki zwrot z inwestycji. Kupując mieszkanie w inwestycji kondominium zazwyczaj zawierasz umowę z operatorem, który zajmie się bieżącym zarządzaniem najmem. Dzięki temu inwestorzy nie muszą się martwić o to, kto otworzy apartament dla turystów, kto go posprząta, a kto przygotuje dla kolejnego wczasowicza. Inwestor może również wybrać terminy, w których mieszkanie będzie dla niego dostępne, ale musi mieć świadomość, że każdy pobyt w sezonie turystycznym będzie miał wpływ na niższy czynsz.Apartamenty inwestycyjne -korzyści dla inwestora


Popularność tego typu inwestowania stale rośnie z kilku prostych powodów. Po pierwsze, nieruchomości są łatwo dostępne w miejscach atrakcyjnych turystycznie lub biznesowo, często tam, gdzie nie ma możliwości wybudowania typowego kompleksu mieszkaniowego. To świetna opcja, szczególnie dla tych, którzy wybierają się w określone miejsce na wakacje lub w celach biznesowych i chcą mieć w tym czasie ekskluzywną nieruchomość. Inwestowanie w mieszkania zapewnia im to. Ponadto koszty jego utrzymania i zakupu są spłacane, ponieważ jest wynajmowany innym osobom na krótszy okres czasu. Możesz je zatrzymać tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz, a przez resztę czasu możesz dzielić się nimi z turystami lub kupcami. Pamiętaj, że każdy właściciel ma również dostęp do wszystkich udogodnień w danym kompleksie. Inną korzyścią dla inwestorów wydaje się być to, że nie muszą poświęcać dużo czasu, aby uzyskać wysoki zwrot z inwestycji.

Gdzie szukać doradztwa w sprawie zakupu apartamentów inwestycyjnych?


Nie jesteś pewien, jaki apartament wybrać? O jakich rzeczach musisz wiedzieć podczas zakupu? Nic nie szkodzi, fachowcy z BlueApart pomogą wybrać idealny apartament inwestycyjny dopasowany do twoich potrzeb i budżetu. Dodatkowo wytłumaczą zasady rezerwacji oraz najmu lokali. Dzięki rozwiniętemu panelowi dostępu klienci dodatkowo mogą samodzielnie monitorować rezerwacje, najem oraz rozliczenia. Ponadto szeroki wachlarz usług komplementarnych i doradczych oraz wysoko wykwalifikowany zespół sprawiają, że Blue Apart jedyną firmą, która może wesprzeć Państwa na każdym etapie procesu inwestycyjnego zapewniając jak najwyższą jakość oraz satysfakcjonujące dla klienta zyski, przy jak najmniejszym nakładzie pracy.