KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ MIESZKANIE?

KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ MIESZKANIE?

05.01.2023

BlogSponsorowany

Posiadanie domu może być celem na całe życie dla wielu Amerykanów, ale to nie znaczy, że jest dla wszystkich. Wskaźniki posiadania domów są obecnie wysokie w Stanach Zjednoczonych, ale nie zawsze tak było. W przeszłości rodziny musiały albo budować własne domy, albo wynajmować dom od kogoś innego. Chociaż może nie być idealny, wynajem ma również swoje zalety. Dla niektórych osób wynajem może mieć większy sens ze względu na ich sytuację finansową.

Brak kosztów konserwacji i rachunków za naprawy


Jedną z zalet wynajmu domu jest to, że nie ma kosztów utrzymania ani rachunków za naprawy. Oznacza to, że wynajmując nieruchomość, właściciel bierze na siebie pełną odpowiedzialność za konserwację, ulepszenia i naprawy. Jeśli urządzenie przestanie działać lub dach zacznie przeciekać, dzwonisz do właściciela, który jest zobowiązany do naprawy lub wymiany. Z drugiej strony właściciele domów są odpowiedzialni za wszystkie koszty naprawy, konserwacji i renowacji domu. W zależności od charakteru zadania (i tego, czy pojawia się wiele ofert pracy w tym samym czasie), może to być dość drogie. Jeśli planujesz wynająć mieszkanie, wejdź na stronę: http://przedsiebiorczosc-48h.pl/category/budownictwo-i-nieruchomosci/ po więcej informacji.

Kolejną korzyścią finansową wynikającą z wynajmu jest dostęp do udogodnień, które w przeciwnym razie byłyby ogromnym wydatkiem. Luksusy, takie jak basen naziemny lub centrum fitness, są standardem w wielu kompleksach apartamentów średniej i wyższej klasy bez dodatkowych opłat dla najemców. Gdyby właściciel domu chciał mieć dostęp do tych udogodnień, prawdopodobnie musiałby wydać tysiące na instalację i konserwację. Właściciele mieszkań również nie są zwolnieni z tych kosztów.

Brak podatków od nieruchomości


Jedną z głównych zalet wynajmu w porównaniu z posiadaniem jest to, że najemcy nie muszą płacić podatków od nieruchomości. Podatki od nieruchomości mogą być dużym obciążeniem dla właścicieli domów i różnią się w zależności od hrabstwa. W niektórych obszarach koszty związane z podatkami od nieruchomości mogą sięgać tysięcy dolarów rocznie. Chociaż obliczenia podatku od nieruchomości mogą być złożone, są one ustalane na podstawie szacunkowej wartości nieruchomości domu i ilości gruntu, na którym jest zbudowany.

Innym obszarem, w którym najemcy mają lepszą ofertę finansową, są koszty początkowe. Najemcy na ogół muszą wpłacić kaucję w wysokości jednomiesięcznego czynszu. I to zwykle wszystko. Depozyt ten teoretycznie jest im zwracany, gdy się wyprowadzają, pod warunkiem, że nie zniszczyli wynajmowanej nieruchomości.