JAK UTRZYMAĆ PORZĄDEK W OGRODZIE?

JAK UTRZYMAĆ PORZĄDEK W OGRODZIE?

28.11.2022

BlogSponsorowany

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego ogrodu, by spędzać w nim długie godziny w otoczeniu pięknej przyrody. Jednak w takim miejscu trzeba także regularnie przeprowadzać określone prace porządkowe, by zapanować nad rozrastającymi się roślinami. Koszenie trawy, przycinanie krzewów i sprzątanie liści nie musi być męczące, jeśli ogrodnik wykorzysta do tego celu profesjonalny sprzęt. A jak można szybko zaprowadzić porządek w ogrodzie?

Jak usprawnić prace porządkowe?


Ogród może się wspaniale prezentować o każdej porze roku. Kluczem do sukcesu będzie systematyczne dbanie o zieleń, usuwanie liści, zgniłych owoców i innych nieczystości, które zalegają na trawniku. Prace porządkowe w ogrodzie mogą zająć sporo czasu i często wymagają użycia dużej siły. Dlatego warto sobie ułatwić to zadanie poprzez zakup odpowiedniego sprzętu wyposażonego w szereg praktycznych funkcji. Na rynku można znaleźć urządzenia, które są bardzo wydajne, wytrzymałe i mogą pracować w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się modele przenośne, których nie trzeba podłączać do prądu, ponieważ są wyposażone w specjalne akumulatory, a dodatkowo są również niezwykle poręczne. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń pozwala na precyzyjne wykonanie poszczególnych czynności oraz znacząco skraca czas, jaki trzeba poświęcić na prace porządkowe.Jak wybrać najlepszą kosiarkę do trawy?


Eksperci zalecają koszenie trawnika co najmniej raz w tygodniu. W innym wypadku może bardzo zarosnąć, a to spowoduje, że będą w nim bytować kleszcze i pojawi się dużo chwastów. Idealna kosiarka musi być w miarę lekka i wygodna w obsłudze. Poza tym parametry tego urządzenia powinny być dostosowane do powierzchni danego trawnika. Klasyczne kosiarki spalinowe są wyposażone w pojemny kosz na trawę, solidne koła i posiadają optymalny zakres wysokości koszenia. Ciekawą alternatywą może być również kosiarka akumulatorowa z silnikiem bezszczotkowym i podwójną ładowarką w zestawie. Wspomniany model jest niezwykle łatwy w manewrowaniu i ma bardzo precyzyjnie wyprofilowane ostrze, które umożliwia równe przycięcie trawy w trudno dostępnych miejscach. Dla jeszcze większego komfortu można się zdecydować na traktor ogrodowy wyposażony w 1 cylindrowy silnik STIGA o pojemności 352 cm³.

Co jeszcze przyda się w ogrodzie?


W specjalistycznym sklepie ze sprzętem ogrodniczym klienci mogą znaleźć wiele produktów, dzięki którym bez problemu utrzymają porządek w ogrodzie. Do pielęgnowania drzew i krzewów można wybrać pilarkę, sekator i nożyce w wersji elektrycznej, akumulatorowej lub spalinowej. Podczas sprzątania liści przyda się dobrej jakości dmuchawa, odkurzacz lub zamiatarka. Natomiast w zimie warto się zaopatrzyć w odśnieżarkę dwustopniową hydrauliczną lub w odśnieżarkę spalinową.

Wspomniany sprzęt można wygodnie przechowywać w domku narzędziowym lub w piwnicy. Używanie nowoczesnych urządzeń ogrodowych to świetnie rozwiązanie dla osób zabieganych oraz dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. W ten sposób można bez większego wysiłku utrzymać porządek w każdym ogrodzie.