CZYM SIĘ KIEROWAĆ POSZUKUJĄC WŁASNEGO MIESZKANIA?

CZYM SIĘ KIEROWAĆ POSZUKUJĄC WŁASNEGO MIESZKANIA?

24.11.2022

BlogSponsorowany

Własne, przytulnie urządzone gniazdko to marzenie wielu osób. Planujesz je spełnić i poszukujesz idealnego mieszkania w Warszawie? Musisz w takim razie zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą ci podjąć dobrą decyzję. Dowiedz się czego one dotyczą oraz dlaczego są tak istotne!

Własne, przytulnie urządzone gniazdko to marzenie wielu osób. Planujesz je spełnić i poszukujesz idealnego mieszkania w Warszawie? Musisz w takim razie zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą ci podjąć dobrą decyzję. Dowiedz się czego one dotyczą oraz dlaczego są tak istotne!


Mieszkanie Warszawa - poznaj zalety mieszkania w dużym mieście


Posiadając środki lub możliwości na zakup własnego mieszkania należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego lokalizacją. Nie brakuje zarówno zwolenników dużych miast, jak i ich przeciwników, którzy chętnie uciekają w nieco mniej zaludnione rejony. Warszawa należy do miast, w których tętni życie - mnogość atrakcji oraz liczba mieszkańców generują co prawda hałas, a powietrze nie zawsze należy do najczystszych. Warto jednak skupić się nie tylko na samych wadach, ale i wielu istotnych zaletach mieszkania w dużym mieście, których również nie brakuje. 

Przede wszystkim, Warszawa to doskonale skomunikowane miasto, dzięki czemu przemieszczanie się z dowolnego punktu do wybranego celu jest bardzo proste nawet wtedy, gdy nie posiada się własnego samochodu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które pracują w tym mieście - mnogość alternatyw dojazdu w konkretne miejsce sprawia, że zawsze można dotrzeć na czas. Drugą kwestią związaną z życiem zawodowym jest też fakt, że zarobki w Warszawie należą do jednych z najwyższych, przez co wiele osób chętnie decyduje się na przeprowadzkę właśnie do stolicy. 

Na mapie Warszawy znajduje się również mnóstwo punktów usługowych i kulturalnych, dzięki czemu niektóre z nich można mieć wręcz po sąsiedzku, decydując się na zakup mieszkania w praktycznie dowolnej dzielnicy. Idealnym wyborem dla zwolenników różnorodnych atrakcji będzie zwłaszcza centrum miasta, gdzie istnieje możliwość zamieszkania zarówno w futurystycznym wieżowcu, jak i klimatycznej, przedwojennej kamienicy. Niezależnie jednak od lokalizacji i preferowanego rodzaju lokalu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, szukając swojego ideału wśród warszawskich mieszkań.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem mieszkania?


Początkowo warto określić, czy mieszkanie warszawa pochodzić ma z rynku wtórnego, czy też pierwotnego. Wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania decyduje się na zakup lokalu pochodzącego z rynku wtórnego, ze względu na niższą cenę. Niestety zdarza się, że podczas remontu wymagana jest również całkowita wymiana instalacji, co generuje dodatkowe koszty. Kupno nowego mieszkania od dewelopera jest też bezpieczniejszą transakcją - rynek nieruchomości w Warszawie jest na tyle duży, że często można znaleźć niezamieszkały wcześniej lokal w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. 

Ważne jest również to, aby będąc zainteresowanym daną ofertą sprzedaży mieszkania sprawdzić, czy mieszkanie znajduje się dzielnicy, którą brało się pod uwagę. Często lokale w pobliżu centrum biznesowego są droższe, jednak bliskość miejsca pracy tuż obok własnego domu bywa wart tego rodzaju inwestycji. Należy pamiętać, że bogata infrastruktura dzielnicy znacząco wpływa na ceny mieszkań w jej obrębie. Znacznie lepiej jednak przemyśleć kwestię dogodnego dojazdu do pracy czy szkoły - jeżeli będzie mieścić się ona na Mokotowie, mieszkanie położone w dzielnicy Praga Południe może okazać się problematyczne. 

Wybierając swoje własne gniazdko należy oczywiście określić jego wielkość. Zastanów się, jak przestronne mieszkanie sprawdzi się najlepiej, biorąc pod uwagę liczbę domowników oraz ich potrzeby. Przykładowo, 1-pokojowe mieszkanie będzie idealnym rozwiązaniem dla singla, jednak w przypadku pary korzystniejszym wyborem będzie dwupokojowe mieszkanie. Trzypokojowe mieszkanie lub to o większym metrażu natomiast sprawi, że swobodnie będzie funkcjonować w nim większa rodzina. Jeżeli planujesz urządzić w swoich czterech kątach własne biuro lub na przykład domową siłownię, również uwzględnij dodatkowe pomieszczenie podczas poszukiwań idealnego mieszkania.