ILE KOSZTUJĄ DOMKI LETNISKOWE Z DREWNA?

ILE KOSZTUJĄ DOMKI LETNISKOWE Z DREWNA?

14.11.2022

BlogSponsorowany

Lubimy wypoczywać na łonie natury, szczególnie gdy na co dzień przebywamy w dużym, zaludnionym, chaotycznym i nieprzyjaznym dla wielbicieli spokoju mieście. Do niedawna weekendy wiele osób spędzało w hotelach na obrzeżu miast wraz ze swoją rodziną. Teraz jednak preferujemy swój własny kąt, nawet ten niewielki, lecz prywatny. Domek letniskowy – cena, jak się okazuje, jest coraz bardziej przystępna, a już w szczególności w stosunku do domu murowanego. Od czego zależy? Odpowiadamy!

 
Czy domek letniskowy to dobre rozwiązanie?


Domki letniskowe do niedawna wiele osób całkiem błędnie utożsamiało wyłącznie z wysoką ceną oraz mnóstwem piętrzących się trudności związanych z jego postawieniem na działce. Obecnie jest zupełnie inaczej. Wiele zmian w przepisach na przestrzeni ostatnich lat oraz rosnąca popularność tego rozwiązania poniekąd wymusiła na producentach domków letniskowych dostosowanie się do wymagań współczesnego rynku. Oznacza to, że obiekty te stają się coraz tańsze, lecz także coraz atrakcyjniejsze wizualnie, wytrzymalsze i funkcjonalniejsze. Widać to doskonale po ofercie jednej z wiodących firm, marki Drewnolandia.

Domek letniskowy ma wiele zalet, wśród których warto wymienić:

 • Prywatność – nic nie równa się uczuciu towarzyszącemu wejściu do domku letniskowego zaaranżowanego przez samego siebie. W przypadku standardowych hoteli goście muszą zgadzać się na nieodpowiedni kolor ścian, nieatrakcyjne meble czy ogólne wyposażenie, które zupełnie nie wpada w ich gust. Własny domek letniskowy jest zupełnie inny – sam decydujesz o jego wyposażeniu, kolorystyce czy innych cechach konstrukcyjnych.
 • Niezależność – do domku letniskowego postawionego przez samego siebie można udać się dosłownie o każdej porze dnia i nocy, nie tylko w godzinach uzgodnionych z właścicielem hotelu. To bardzo istotne rozwiązanie dla tych, którzy bardzo często o wolnym w pracy dowiadują się dzień wcześniej.
 • Bezpieczeństwo – do swojego domku letniskowego masz dostęp tylko i wyłącznie Ty – nie musisz obawiać się kradzieży ze strony osób, które również mają swoje klucze, np. sprzątaczek czy pracowników konserwacyjnych.
 • Niski koszt inwestycji – cena stała się na przestrzeni ostatnich lat naprawdę interesująca. Na jego postawienie stać coraz więcej ludzi, nawet młodzieży, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Domki letniskowe – cena wcale nie musi zwalać z nóg


Domki letniskowe – cena jest w dalszym ciągu tak wysoka, jak jeszcze do niedawna? Absolutnie nie, jest wręcz zupełnie odwrotnie! Ostatnie przemiany w zakresie budowy domków letniskowych oraz dostęp do nowoczesnych technologii sprawia, że producenci tego typu obiektów mogą skutecznie zmniejszać cenę, zachowując jednak w dalszym ciągu wysoką jakość. Fakt ten wynika zarówno z dużej konkurencji cenowej, jak i nowych możliwości technicznych.

Ile kosztuje domek letniskowy? Jeszcze kilkanaście lat temu cena tego typu obiektu wynosiła niewiele mniej niż koszt budowy całego domu w technologii murowanej. Nie bez powodu decydowało się na nie wówczas bardzo mało osób, a jeśli już, to z reguły właściciele firm budowlano-remontowych oraz stolarze. Teraz jest inaczej – odpowiedź na pytanie, ile kosztuje domek letniskowy, nie wywołuje już obaw, gdyż wynosi w zasadzie tyle, co auto używane średniej klasy lub nowe klasy niskiej.

Ile kosztuje domek letniskowy i co ma wpływ na ostateczną cenę?


Domki letniskowe – cena zakupu nigdy nie jest sztywna, tylko ustalana indywidualnie w każdym projekcie. Ma na nią wpływ bowiem mnóstwo zmiennych, które mogą zupełnie zmienić cenę i diametralnie ją podwyższyć lub odwrotnie, nieco obniżyć. Na koszt ma wpływ:

 • metraż,
 • liczba przeszkleń,
 • rodzaj drzwi zewnętrznych i wewnętrznych,
 • klasa antywłamaniowości stolarki okiennej i drzwiowej,
 • rodzaj pokrycia dachu,
 • wykończenie i zabezpieczenie desek drewnochronem,
 • zastosowanie okiennic,
 • dodatkowy taras i/lub balkony,
 • i wiele innych.

Jak zatem widać, odpowiedź na pytanie, jaka jest cena budowy domku letniskowego, jest dość trudna bez zapoznania się z konkretnym wariantem oraz jego fabrycznym wyposażeniem. Dla przykładu domki letniskowe w firmie Drewnolandia są w zasadzie kompletne, a cena zakupu obejmuje:

 • konstrukcję ścian, podłóg i dachu z deski elewacyjnej, folii wiatroizolacyjnych oraz szkieletu z kantówki,
 • stolarkę okienną, w tym okna jednoszybowe np. bez właściwości termicznych,
 • okiennice drewniane,
 • drzwi zewnętrzne drewniane z zamkiem patentowym,
 • drzwi wewnętrzne drewniane z zamkiem patentowym,
 • malowanie – drewnochron dwie warstwy, bezbarwny podkład oraz wybrany kolor,
 • pokrycie dachu gontem bitumicznym.

Oczywiście cena może wzrosnąć i ma na nią wpływ przede wszystkim dopasowanie konkretnego projektu do wymagań inwestora. Jest to między innymi zastosowanie ogrzewania oraz termoizolacja. Te dwa dodatki znacznie podwyższają ostateczną cenę, gdyż stanowią dostosowanie domku letniskowego do wymagań domku całorocznego. Warto zapoznać się z ofertą domków letniskowych tutaj: https://drewnolandia.pl/oferta/19/domy-i-domki-letniskowe.

Domek letniskowy – cena zakupu ma znaczenie


Cenę domków letniskowych warto poznać na podstawie bogatej oferty producenta Drewnolandia, który ma w swoim katalogu modele przewidziane dla wszystkich.

Cena rozpoczyna się już od około 60 000,00 zł za domek Olaf z poddaszem o wymiarach 6 x 4 m i powierzchni 24 m2, która wzrasta do niespełna 80 000,00 zł za ten sam model, lecz o powierzchni równej 35 m2.

Za domek letniskowy o powierzchni 40 m2 przyjdzie nam zapłacić około 110 000,00 zł, podczas gdy za wariant o powierzchni 70 m2 (Albert III) z patio dla 4-6 osób około 190 000,00 zł.

Domek letniskowy – cena budowy


Domek letniskowy – cena zakupu to nie wszystko, liczy się także koszt jego postawienia, który wynika przede wszystkim z technologii wykonania fundamentów oraz zakupu działki. Inwestycja ta może znacznie podwyższyć cenę całkowitą. Warto wybierać działki raczej w dużej odległości od miasta i rekreacyjne, które są znacznie tańsze niż budowlane.

Domki drewniane letniskowy – cena może się zmieniać z dnia na dzień


Warto wiedzieć, że cena za domki letniskowe jest bezpośrednio skorelowana z kosztem zakupu poszczególnych materiałów przez producenta. Z tego względu ceny są zmienne, podobnie jak wartość drewna oraz pracy specjalistów. Z tego powodu nie warto czekać, tylko zamówić swój nowy domek tak szybko, jak to możliwe, aby nie stać się ofiarą rosnących cen na rynku drewna czy stolarki.