AUTOSTRADA A1 - NIEDŁUGO OTWARCIE!

AUTOSTRADA A1 - NIEDŁUGO OTWARCIE!

21.11.2019

Blog

Bardzo ważny odcinek autostrady A1 właściwie jest gotowy. Pozostały drobne elementy, które oczywiście są konieczne, ale nawierzchnia betonowa jezdni już jest. Droga będzie niezwykle ważna dla komunikacji z północy na południe naszego kraju. Będzie też niezwykle istotna dla Częstochowy, jest to bowiem odcinek autostrady, który będzie jednocześnie obwodnicą miasta dla ruchu tranzytowego. Wszyscy mają też nadzieję, że zdecydowanie zmniejszy natężenie ruchu w mieście.

Bardzo ważny odcinek autostrady A1 właściwie jest gotowy. Pozostały drobne elementy, które oczywiście są konieczne, ale nawierzchnia betonowa jezdni już jest. Droga będzie niezwykle ważna dla komunikacji z północy na południe naszego kraju. Będzie też niezwykle istotna dla Częstochowy, jest to bowiem odcinek autostrady, który będzie jednocześnie obwodnicą miasta dla ruchu tranzytowego. Wszyscy mają też nadzieję, że zdecydowanie zmniejszy natężenie ruchu w mieście. Nawierzchnia odcinka autostrady powstała w technologii nawierzchni betonowej. Na odcinku ponad 12 km położono 180 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni z betonu cementowego.
Zgodnie z aneksem podpisanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) z konsorcjum budowlanym Budimex, Strabag i Budpol całkowite zakończenie robót nastąpi najpóźniej do 23 grudnia 2019r. Opóźnienie prac wynikało z konieczności naprawy sieci wodociągowej. Prace te były niezależne od działań wykonawcy, dlatego GDDKiA wyraziła zgodę na przesunięcie terminu oddania odcinka autostrady. Przesunięcie terminu nie było długie bo wyniosło zaledwie 38 dni. Tak więc jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie prace zostaną zakończone. Wartość Inwestycji to 699.823.113,41 zł.