OGRZEWANIE PODŁOGOWE DO POKOJU DZIECKA – KIEDY WARTO JE WYBRAĆ?

OGRZEWANIE PODŁOGOWE DO POKOJU DZIECKA – KIEDY WARTO JE WYBRAĆ?

22.09.2022

BlogSponsorowany

Jak zapewnić ciepło w pokoju najmłodszych domowników? Trzeba skorzystać z urządzeń grzewczych o właściwej formie i wydajności. Jednym z chętniej wybieranych produktów w ostatnim czasie są instalacje podłogowe. Czy rzeczywiście taka opcja podnoszenia temperatury we wnętrzach mieszkalnych przeznaczonych dla małych członków rodziny to rozwiązanie bezpieczne i korzystne? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.Ogrzewanie podłogowe – główne czy uzupełniające?


Ogrzewanie podłogowe powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. Nadaje się do stosowania na wiele sposobów w rozmaitych typach wnętrz.

Niekiedy stosuje się je jako niezależne ogrzewanie główne – w całości domu lub mieszkania bądź tylko w wybranych częściach, na przykład w łazienkach, które wymagają utrzymania temperatury na wyższym poziomie niż w pozostałych pomieszczeniach.

Zdarza się również, że ogrzewanie podłogowe bywa używane jako rozwiązanie wspomagające centralny system grzewczy z kaloryferami konwektorowymi. W ten sposób da się zapewnić naprawdę komfortowe warunki nawet w tak wymagających miejscach, jak pokój dziecka.

Ogrzewanie podłogowe – jak działa?


Ogrzewanie podłogowe to jeden z popularniejszych typów ogrzewania powierzchniowego. Składa się z instalacji wodnej lub elektrycznej, które układa się pod wierzchnią warstwą posadzki lub podłogi, która po ogrzaniu przekazuje ciepło dalej – do całego wnętrza.

Jak jest skonstruowane? System wodny składa się z wielu cienkich rurek z tworzywa sztucznego, podpiętych do pieca centralnego ogrzewania lub pompy ciepła. Rozwiązanie elektryczne, jak te od Econovli.pl, jest znacznie prostsze. W tym przypadku wystarcza bowiem folia lub mata, podłączone do domowej sieci energetycznej, bez dodatkowego osprzętu i akcesoriów.

Takie produkty stosuje się w rozmaitych domowych wnętrzach. Bez przeszkód mogą też trafić do pokoju dziecka lub nastolatka, jako wydajne i niezmiernie praktyczne ogrzewanie.

Największe zalety ogrzewania podłogowego w pokoju dziecięcym – dlaczego warto je wybrać?


Ogrzewanie podłogowe nadaje się wprost idealnie do pokoju dziecka. Dlaczego? Jego największą zaletą jest funkcjonalność. Zapewnia równomierny rozkład temperatur na całej podłodze, a także tak zwany komfort ciepłych stóp. W tym modelu grzewczym otrzymuje się idealne warunki termiczne – cieplej jest przy nogach niż przy głowie, co dobrze wpływa na ogólne samopoczucie, nastrój i kondycję zdrowotną.

Systemy podłogowe przynoszą też inną korzyść. Nie wymuszają nadmiernego ruchu powietrza we wnętrzu, przez co nie dochodzi do unoszenia się pyłów i roztoczy, które zawsze zalegają w zakamarkach. Z tego względu jest to rozwiązanie szczególnie rekomendowane w pokojach małych alergików i chorych na astmę, którzy cierpią na chroniczne problemy z oddychaniem.

Większość instalacji grzewczej przy ogrzewaniu podłogowym kryje się pod powierzchnią podłogi, co przekłada się oczywiście na estetykę wnętrza oraz lepszą ustawność całego pokoju, zachowanie większej przestrzeni użytkowej, którą przy standardowym systemie trzeba byłoby przeznaczyć na montaż grzejników. To też większe bezpieczeństwo dzieci, które nie uderzą się o ostre krawędzie urządzenia grzewczego ani nie oparzą skóry o jego rozgrzaną powierzchnię.

Praktyczne ogrzewanie podłogowe to zatem rozwiązanie, które oferuje najwyższą funkcjonalność, zapewnia komfort korzystania, a przy tym gwarantuje pełne bezpieczeństwo dla nawet najmłodszych użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na piękny i przytulny pokój dla dziecka


Gdy urządza się pokój dla najmłodszych, trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania, pozwalające na zbudowanie optymalnych warunków do nauki, zabawy i wypoczynku dla każdej pociechy. Dotyczy to również podstawowych instalacji, w tym oczywiście ogrzewania.

Nowoczesne produkty podłogowe (wodne i elektryczne) są niezmiernie wydajne i zapewniają najwyższy komfort cieplny w każdym pomieszczeniu. Oprócz tego wyróżniają się szeregiem cech, dzięki którym najmłodsi mogą zawsze czuć się w swoim królestwie naprawdę dobrze i w pełni bezpiecznie.