ŁÓŻKO Z MATERACEM 140x200 DLA PARY - CZY TO ABY NIE ZA MAŁO? ZA I PRZECIW

ŁÓŻKO Z MATERACEM 140x200 DLA PARY - CZY TO ABY NIE ZA MAŁO? ZA I PRZECIW

16.09.2022

BlogSponsorowany

Jeśli podjęliście decyzję o zamieszkaniu razem, musicie pomyśleć między innymi o takim urządzeniu sypialni, aby spało się Wam naprawdę dobrze. Odpowiedni materac to niewątpliwie klucz do sukcesu, który zagwarantuje komfortowy, dostarczający energii sen. Materac 140x200 to jedna z propozycji producentów. Okazuje się jednak, że wiele par się jej obawia, sądząc, że taki materac odpowiedni jest raczej dla singla. Zobaczmy, co sprawia, że warto go wybrać, a także kiedy raczej lepiej tego nie robić.Jakie rozmiary materaców dostępne są w sprzedaży?


Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że potrzeby i oczekiwania klientów są naprawdę różne. Dlatego proponują materace różniące się nie tylko konstrukcją i materiałem, z którego zostały wykonane, ale również rozmiarem. Materac 140x200 to nie jedyny, jaki można dzisiaj kupić. W grę wchodzą między innymi materace 160x200 oraz 220x200. Różnice w rozmiarze są więc naprawdę spore. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto dokładnie zastanowić się nad własnymi potrzebami i preferencjami.


Jakie zalety ma materac 140x200?


Największą zaletą tego materaca jest oczywiście jego rozmiar. Jest to materac, na którym prześpią się dwie osoby, a który jednocześnie nie potrzebuje zbyt dużo miejsca. To właśnie dlatego jest idealny do małych sypialni, w których łóżko przystosowane do większego materaca po prostu się nie zmieści. Jeśli więc nie masz dużego domu z przestronnymi pomieszczeniami, a nie chcesz rezygnować z wygodnej sypialni, materac 140x200 to naprawdę bardzo dobry wybór. Taki rozmiar zapewnia naprawdę dużą bliskość. Jeżeli więc Ty i Twój partner lubicie spać przytuleni, nie jest to dla Was coś, co obniża jakość snu, materac w tym rozmiarze to bardzo dobry wybór. Plusem materaca 140x200 jest także cena. Modele w tym rozmiarze kosztują zdecydowanie mniej niż materace większe. Reguła ta zachowana jest bez względu na to, na jaki rodzaj materaca się zdecydujesz. Jeśli więc urządzasz sypialnię i nie chcesz wydać zbyt dużo, taki model jest naprawdę odpowiedni.


Co jest wadą materaca 140x200?


Jak wskazaliśmy wcześniej, rozmiar jest największą zaletą materaca o rozmiarze 140x200. Paradoksalnie jest również jego największą wadą. Dla wielu osób taki materac jest po prostu zbyt mały, aby wyspać się naprawdę dobrze. O ile sprawdzi się w przypadku naprawdę szczupłych osób, o tyle dla tych o większej sylwetce nie będzie odpowiedni. Nie jest to najlepszy wybór także wtedy, kiedy lubimy mieć dużo przestrzeni do spania. Jeśli nie lubicie się z partnerem przytulać podczas snu, każde z Was musi mieć dość miejsca dla siebie, lepiej zdecydować się na materac nieco większy.

Materac 140x200 to model, który świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku singli, jak i par. Nie jest duży, ale przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią spać naprawdę blisko siebie. Dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca, co sprawia, że jest idealny do niewielkich sypialni. Jeśli nie wiesz, jaki materac kupić dla siebie i swojego partnera, rozważ model o rozmiarze 140x200.