JAK URZĄDZIĆ BIAŁĄ ŁAZIENKĘ?

JAK URZĄDZIĆ BIAŁĄ ŁAZIENKĘ?

07.09.2022

BlogSponsorowany

Kolor biały jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Nic więc dziwnego, że jest on obecnie tak modny. Ten kolor to przede wszystkim harmonia, czystość. Można go spotkać w niemalże każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu. Bardzo często zdarza się, że jest on kolorem przewodnim. Niestety niektórzy ludzie nie potrafią go ograć przez co ich mieszkanie kojarzy się z salą szpitalną, a biały uchodzi za nudny kolor. Nic bardziej mylnego, można z nim zdziałać naprawdę cuda. Jeśli chodzi o łazienki, sprawdza się on w nich fantastycznie. Istnieją setki różnych sposobów, które sprawią, że Twoja biała łazienka zachwyci nie tylko Ciebie, ale także wszystkich odwiedzających. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na urządzenie łazienki w tym kolorze, aby wyglądała spójnie i – przede wszystkim – zachwycająco.


Dodaj inne kolory


Zwykle zdarza się, że ciężko jest urządzić białą łazienkę w aranżacji total look. Najczęściej wychodzi z tego aranżacja, która absolutnie nie wygląda ciekawie. Oczywiście istnieją sposoby, aby zrobić to z głową, jednak nie każdemu to wychodzi. Jeśli nie jesteś pewny swojego gustu wnętrzarskiego, dodaj do swojej białej łazienki inne kolory. Oczywiście biel wciąż powinna stanowić bazę, główny element. Płytki, meble, wanna, to wszystko może pozostawać białe. Nie bój się jednak dodać lekkie szare wzory do płytek, może to zmienić naprawdę wiele w wyglądzie łazienki. Dobrym pomysłem są mocne dodatki w intensywnych kolorach, z całą pewnością ożywią one pomieszczenie. Jeśli jednak nie jesteś fanem takich rozwiązań, możesz śmiało iść w klasykę. Czarno-biała łazienka będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli nie jesteś przekonany do pełnej bieli.

Idealne rozwiązanie, czyli biel z drewnem


Jeśli zakupiłeś mieszkanie od dewelopera i nadal nie masz pomysłu, w jaki sposób urządzić swoją białą łazienkę, mamy dla Ciebie drobną podpowiedź, która nada jej zupełnie nowego charakteru. Połączenie bieli z drewnem może wyglądać totalnie szałowo. Na całe szczęście jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, z którym można łączyć wszystko, także to jaki rodzaj drewna wybierzesz, nie ma ogromnego znaczenia. Wybierz wedle swoich preferencji, znajdź idealne drewno dla siebie i skomponuj je z bielą w łazience. Możesz zrobić to delikatnie i postawić przede wszystkim na drewniane dodatki, lustro, odświeżacz powietrza. Jeśli jednak masz chęć, aby było go więcej w Twojej łazience, możesz umieścić drewniane elementy na ścianach, podłodze. Pamiętaj jednak, że powinno być ono przede wszystkim odporne na wilgoć, gdyż tego w łazienkach nie brakuje.

Praktyczne porady


Utrzymanie białej łazienki w czystości w praktyce okazuje się być trudniejsze niż może się to wydawać. Na innych kolorach wszelkiego rodzaju zabrudzenia zazwyczaj nie są tak widoczne jak właśnie na tym. Szczególny problem można zauważyć, jeśli chodzi o fugi. Czyszczenie ich może być naprawdę ciężkie, warto w takim przypadku zainwestować w środki specjalnie przeznaczone do tego. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z efektów czyszczenia możesz zakupić preparat w sprayu czy też specjalny flamaster, dzięki którym będą wyglądały idealnie czysto. Pamiętaj, że czyszczenie wszelkich powierzchni powinno być uzależnione przede wszystkim od tego, jakie materiały znajdują się w Twojej łazience. W oparciu na tym zdobędziesz specjalne środki czystości, dzięki którym pomieszczenie będzie zawsze schludne i zadbane.