CO SIĘ SKŁADA NA CENĘ WYNAJMU POMP? PODPOWIADAMY!

CO SIĘ SKŁADA NA CENĘ WYNAJMU POMP? PODPOWIADAMY!

02.09.2022

BlogSponsorowany

Zakup pompy to duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów komercyjnych. Tak naprawdę to firmy oraz różnego rodzaju służby są głównymi użytkownikami pomp. Przeważnie decydują się na wynajem tego sprzętu. Co otrzymują w cenie?
Kto oferuje wynajem pomp?


Na rynku działa dzisiaj całkiem sporo firm oferujących wynajem pomp szlamowych, igłofiltrów czy pomp drenażowych. Wypożyczalnia pomp do wody, olejów i innych zanieczyszczeń to przedsiębiorstwo specjalistyczne.
Niemniej dobre wypożyczalnie posiadają w ofercie również urządzenia z innych kategorii. Warto rozważyć wynajem pomp od firmy Drial. To jedna z jej głównych usług. Przedsiębiorstwo oferuje też m.in. wynajem sprzętu budowlanego i czyszczącego.


Wynajem pomp wysokociśnieniowych, czyli użyczenie sprzętu


Odpowiedź na pytanie, czym jest wynajem pomp, wydaje się oczywista. Wynajem igłofiltrów, pomp do wyciągania mułu, czy dowolnych innych to w najprostszym rozumieniu użyczenie sprzętu na określony czas. W rzeczywistości usługa może przybierać różne formy. Czasami rzeczywiście chodzi jedynie o użyczenie sprzętu, innym razem również o jego obsługę. Należy podkreślić, że obsługa ta może odbywać się w różnych zakresach.


Wynajem igłofiltrów i usługi dodatkowe


O tym, jak szeroki będzie zakres usługi, zwykle decyduje klient. Renomowane wypożyczalnie nie mają w tym względzie ograniczeń. Tym samym można skorzystać z pomocy w zakresie:

● montażu sprzętu,
● obsługi,
● demontażu.

Niewątpliwie firma oferująca na przykład wynajem igłofiltrów, zna swoje urządzenia najlepiej. Stąd też posiada odpowiednią wiedzę w zakresie ich montażu. Co więcej, fachowcy mają w tym doświadczenie w postaci realizacji licznych projektów uwzględniających montaż.
Podobnie jest zresztą z obsługą urządzenia. Demontaż przeważnie jest prostszy od montażu, jednak to zadanie także lepiej zlecić fachowcom. Dlaczego? Podczas wykonywania kolejnych czynności może dojść do uszkodzenia, które znacząco podniesie koszt projektu. Choć nie jest to proces trudny, pompa do wyciągania mułu, wody, czy oleju, demontowana przez specjalistów, z założenia jest w o wiele mniejszym stopniu narażona na uszkodzenia mechaniczne.


Dostarczenie sprzętu


Standardem jest już dzisiaj uwzględnienie w cenie wynajmu pomp ich dostarczenia na miejsce realizacji projektu. Każda dobra firma oferuje przewiezienie sprzętu we wskazane miejsce, w umówionym czasie. To ważne, ponieważ pompy są urządzeniami dużymi i ciężkimi.
Samodzielny transport mógłby być zatem zbyt dużym wyzwaniem. Aby realizacja wynajmu wraz z dostawą była możliwa, trzeba skorzystać z oferty firmy posiadającej oddział w pobliżu miejsca realizacji projektu.

Wynajem pomp i usługi doradcze


Podmioty decydujące się na wynajem pomp szlamowych czy igłofiltrów, często nie wiedzą dokładnie, jak używać tego sprzętu. Dobrym tego przykładem jest wynajem przez osoby prywatne, które chcą odpompować wodę z zalanej piwnicy. W takich sytuacjach przydaje się pomoc specjalistów już na etapie wyboru pompy.
Renomowana wypożyczalnia służy tutaj profesjonalnym wsparciem. Już na etapie składania zamówienia specjaliści doradzają, jakiego typu urządzenia będą w danym przypadku najlepszym wyborem. Tworzą oni zestawy maszyn, które zagwarantują najbardziej efektywną pracę.
Kolejnym krokiem jest wycena. Oczywiście im większy zakres danej usługi, tym wyższy koszt. Jednocześnie korzystając z oferty poszerzonej, można liczyć na niższą stawkę za każdy jej komponent. Innymi słowy, doradztwo wraz z wynajmem pomp generuje niższy koszt niż skorzystanie z wynajmu i doradztwa w dwóch różnych firmach.