NOWOCZESNY SALON – ZOBACZ JAK GO URZĄDZIĆ!

NOWOCZESNY SALON – ZOBACZ JAK GO URZĄDZIĆ!

28.07.2022

BlogSponsorowany

Pomieszczeniem w którym spędza się najwięcej swojego wolnego czasu jest właśnie pokój dzienny czy też – mówiąc inaczej – salon. Jest to miejsce w którym zrelaksujesz się po pracy wspólnie z rodziną, zaprosisz przyjaciół na wieczór z planszówkami czy po prostu poleżysz, czytając Twoja ulubioną książkę. To wszystko sprawia, że powinien on być wyjątkowo dobrze rozplanowany oraz funkcjonalny. Najważniejsze są tutaj przestrzenność oraz komfort, to na nich powinno się skupić urządzając salon. Jednym z najbardziej odpowiednich stylów wnętrzarskich do salonu jest styl nowoczesny. Jego główne założenia to właśnie funkcjonalność czy też minimalizm, dlatego sprawdzi się idealnie. Sprawdź, jak urządzić pokój dziennym w stylu nowoczesnym, aby cieszyć się jego pięknem oraz wygodą?
Podstawy nowoczesnego salonu


Jedną z najbardziej powszechnych zalet stylu nowoczesnego jest to, że nie ma żadnych ograniczeń kolorystycznych ani twórczych. Jest to opcja niemalże idealna dla osób, które chcą zaszaleć, a wnętrze swojego salonu traktują niczym płótno, które muszą zapełnić, wyrażając przy tym siebie. Detale powinny być ekspresywne, jednak należy unikać wrażenia nadmiaru bodźców. Główna kolorystyka stylu modern to przede wszystkim szarości, brązy oraz beże, które dominują oraz akcenty, jakie tylko zapragniesz. Mogą mieć one najbardziej intensywne kolory, wybór powinien opierać się ściśle o Twoje preferencje. Co do mebli najważniejszą zasadą jest – ponownie – funkcjonalność. To w oparciu o nią powinieneś wybrać materiały z jakiego zostaną stworzone. Ich kolorystyka powinna się ograniczać do bieli, czerni oraz beżu.


Jakie dekoracje dopełnią nowoczesny salon?


Jeśli chodzi o dekoracje styl nowoczesny zdecydowanie wprowadza tutaj szaleństwo. Jednym z najpopularniejszych wyborów są te w kształtach geometrycznych. Szczególnie ciekawym pomysłem jest oświetlenie o nie oparte. Kwadratowe czy trójkątne metalowe lampy będą wyglądały fantastycznie. Kwestią o której absolutnie nie można zapomnieć są lustra, które dodadzą pomieszczeniu zupełnie nowego wydźwięku. Kolorystyka dekoracji jest zupełnie dowolna i zależy tylko od Twoich upodobań. Ludzie często stawiają na intensywne odcienie żółci, zieleni, niebieskiego czy czerwieni i sprawdza się to naprawdę świetnie. Ważne, aby całość przestrzeni była ze sobą jak najbardziej spójna. Uwielbiasz obrazy modernistyczne? Doskonale dopełnią salon w stylu nowoczesnym, więc możesz je śmiało zawiesić!

Funkcjonalne rozwiązanie, czyli salon z aneksem kuchennym


Niezwykle popularne rozwiązanie w ostatnich latach, z którym można się spotkać w naprawdę wielu domach czy mieszkaniach deweloperskich to właśnie kuchnia połączona z salonem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla mieszkań z niewielkim metrażem. Dzięki temu przestrzeń staje optycznie powiększona, co sprawia, że pomieszczenie jest przestronne, a to jest jedną z cech stylu nowoczesnego. Salon powinien dominować nad aneksem, ten drugi nie powinien być aż tak widoczny, rzucający się w oczy. Zamiast tego aneks powinien być przede wszystkim komfortowy i funkcjonalny.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Ochnikdevelopment.pl.