• wynajem mieszkań
    Wynajem mieszkań z czworonożnym przyjacielem

    Artykuły

    10.04.2017 13:26

Interesuje Cię wynajem mieszkań, jednak jesteś właścicielem psa bądź kota i jesteś przekonany, że przez to trudniej będzie znaleźć przytulny kącik? Wielu właścicieli zastrzega sobie wynajmowanie lokalu osobom ze zwierzętami. Mają oni mnóstwo obaw związanych ze zniszczeniami, co mogłoby spowodować, że po takim wynajmie będą zmuszeni do przeprowadzenia kompleksowego remontu. Jak zatem znaleźć pokoje do wynajęcia czy też dom do wynajęcia w momencie, kiedy chcemy zamieszkać w nim wraz ze swoim pupilem?

Mnóstwo obaw

Każdy właściciel mieszkania troszczy się o swoje interesy, co jest jak najbardziej zrozumiałe i nie można oczekiwać od wynajmującego, że zmieni on swoje nastawienie. Przede wszystkich wzbrania się on od udostępnienia lokalu najemcom z czworonożnymi przyjaciółmi ze względu na strach przez zniszczeniami. To, w jakim stanie zastanie on nieruchomość, budzi mnóstwo obaw o jej stan, wygląd mebli i zapach. Nie zawsze właściciele biorą pod uwagę fakt, że wiele zwierząt jest dobrze wychowanych, a ich obecność w mieszkaniu nie warunkuje zniszczeń i usterek. Dom do wynajęcia może w równym stopniu zostać spustoszony zarówno przez osobę go najmującą, jak też przez psa czy kota, dlatego ryzyko w przypadku zamieszkania w nim zwierzaka jest jedynie nieznacznie większe.

Stereotypowe postrzeganie rzeczywistości

Istnieje przekonanie, że duże psy potrafią wywołać mnóstwo szkód. Okazuje się jednak, że najczęściej są one spokojne i doskonale wyszkolone. Ponadto, ich obecność w mieszkaniu wpływa na zwiększone bezpieczeństwo. To małe zwierzęta są ruchliwe i głośne, o czym trudno jest niekiedy przekonać właściciela mieszkania. Przy wynajmie mieszkania ważne jest indywidualne podejście do konkretnej sytuacji. Duży pies to duży problem, mały pies to mały problem – może się okazać, że będzie zupełnie odwrotnie.

Szukam dla siebie i swojego pupila pokoi do wynajęcia

Jak zatem szukać mieszkania, do którego chcemy się wprowadzić ze swoim psem lub kotem? Dobrym sposobem jest w pierwszej kolejności rozeznanie się wśród  znajomych, czy nie znają kogoś, kto mógłby nam zaoferować wynajem mieszkań. W przypadku szukania lokalu przez strony internetowe, w filtrach zaznaczyć należy pokoje do wynajęcia lub też dom do wynajęcia przyjazny zwierzakom. Można również samemu zamieścić ogłoszenie, mówiące o tym, że poszukujemy dla siebie i swojego czworonoga przyjemnego gniazdka.

Nie zapomnij także o poinformowaniu sąsiadów, że wprowadzasz się do mieszkania z psem lub kotem. Nie warto już na początku budować negatywne relacje z osobami mieszkającymi za ścianą. Bądź szczery i otwarty, unikaj konfliktów i zbędnych nieporozumień.

KOMENTARZE
    Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz