Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz coraz bardziej opłacalne

Deweloperzy zacierają ręce. Gdy chodzi o mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz co roku przyciąga coraz więcej chętnych, a obecnie panuje na rynku najwyższy od blisko dekady popyt na lokale. Co go wywołało i czy trend się utrzyma?

 

Mieszkania na sprzedaż – Bydgoszcz żąda luksusu

 

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

 

Zainteresowanych ofertami sprzedaży mieszkań od lat nie było tak wielu. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż, Bydgoszcz nie jest jedynym miastem, które przeżywa gwałtowny ruch na rynku nieruchomości. Nowe inwestycje powstają w całym województwie kujawsko-pomorskim. Skąd to narastające ożywienie?

Głównymi przyczynami zmian na rynku sprzedaży i wynajmu mieszkań są zbyt mała podaż mieszkań w stosunku do potrzeb oraz wzrastające wymagania klientów. Stałe bogacenie się Polaków oraz dynamiczny rozwój całego województwa oznaczają, że ludzie zaczynają oczekiwać od swoich mieszkań coraz więcej. Rynek wtórny nie jest w stanie podołać wymaganiom w rodzaju sporego metrażu, dogodnego położenia, dostępności garaży i miejsc parkingowych czy dogodnego skomunikowania z istotnymi punktami miasta. Znaczenie mają też rządowe programy takie jak „Mieszkanie dla Młodych”, dzięki którym więcej osób może myśleć na poważnie o kupnie mieszkania.

 

Bydgoszcz kusi ceną i lokalizacją

 

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

 

Na szczęście naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą deweloperzy. Jeśli chodzi o budowę nowych mieszkań, Bydgoszcz ma coraz więcej do zaoferowania. Inwestycje takie jak rewitalizacja okolic Starego Kanału (m.in. nowy blok przy ul. Wrocławskiej), Atrium Park przy ul. Gajowej czy Panorama Błonie przy zbiegu ulic Seminaryjnej i Koszarowej to tylko mała cząstka powstających budynków mieszkalnych. Wszystkie mają nie tylko znakomite połączenie z centrum, ale też atrakcyjną cenę – koszt metra kwadratowego to średnio nieco ponad 4000 zł. Nic dziwnego, że większość lokali wyprzedaje się na długo przed ukończeniem budowy nowych mieszkań na sprzedaż. Bydgoszcz przeżywa prawdziwy głód lokali i wygląda na to, że taka sytuacja jeszcze potrwa.

 

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – czego szukają klienci?

 

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

 

Przy jakich mieszkaniach na sprzedaż w Bydgoszczy szansa na znalezienie chętnych jest największa? Tu wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klientów. Zdecydowana większość wybiera nieduże, dwupokojowe lokale. Taki trend utrzymuje się i w przypadku mieszkań na sprzedaż, i mieszkań do wynajęcia. Bydgoszcz ma też sporą grupę kupujących, którzy szukają trzypokojowych mieszkań z tarasem lub balkonem. Stosunkowo najmniejszym wzięciem cieszą się kawalerki, choć i na nie jest popyt. Wniosek, jaki płynie z analizy sytuacji jest taki, że przy obecnym zapotrzebowaniu na mieszkania każde ma szansę znaleźć chętnego kupca lub najemcę. Wygląda więc na to, że rynek nieruchomości w Bydgoszczy to obecnie prawdziwa żyła złota.

 

Autor: Przemysław Zańko, serwis Homla.pl
KOMENTARZE
    Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz