Mieszkania w Gdańsku to dziś fraza wyszukiwana przez coraz więcej osób przeglądających serwisy ogłoszeń nieruchomości. Skąd popularność Gdańska i dlaczego warto w tym pięknym mieście zostać na dłużej?

 

Mieszkania w Gdańsku, czyli życie nad morzem

 

Mieszkanie nad morzem oferuje nie tylko niepowtarzalny klimat, a także bliskość Bałtyku, ale również ciekawy rynek pracy i dostęp do rozrywki. To tutaj żyją ludzie, którzy są najbardziej zadowoleni ze swojego miasta i twierdzą, że jest to najlepsze miejsce do życia.

 

W Trójmieście żyje się najlepiej

 

Mieszkania w Gdańsku

 

Według badań najlepszym miejscem do zamieszkania jest Gdynia, która może pochwalić się 87,2% zadowolonych mieszkańców. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk, w którym mieszka 79,2% usatysfakcjonowanych ze swojego miejsca zamieszkania ludzi. W czołówce znalazł się również Toruń z liczbą 73,1% zadowolonych mieszkańców. To pokazuje, że mieszkanie w Gdańsku czy też Gdyni może być najlepszym wyborem.

Badani brali pod uwagę jakość życia, rynek pracy i możliwości rozwoju. Pomimo, że dużo mówi się o wysokiej jakości życia w Warszawie, Poznaniu czy też Wrocławiu, to właśnie Trójmiasto (według ankietowanych) może zaoferować im najwięcej. Szczęśliwi są zatem ci, co mieszkają nad naszym polskim Morzem Bałtyckim.

 

Mieszkania w Gdańsku mają wiele zalet

Mieszkania w Gdańsku

Wielu Polaków spędza swoje wakacje nad morzem. Czeka na nie cały rok, aby móc wyjechać, zrelaksować się i skorzystać z uroku tego miejsca. Mieszkańcy Trójmiasta mają to na co dzień, i jak się okazuje, doceniają możliwość spędzenia popołudnia czy weekendu na plaży. Jak każde miasto, również Gdańsk i Gdynia, posiadają swój wyjątkowy klimat. Portowy charakter Trójmiasta pozwala odetchnąć po ciężkim dniu pracy, zrelaksować się i odprężyć. Wybierając mieszkanie w Gdańsku, możemy spędzać czas wolny na urokliwej Starówce, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Liczne restauracje i kawiarnie oferują swoim klientom świeże ryby, których nie zjemy w żadnym innym miejscu.

 

Ceny mieszkań w Gdańsku wzrastają… 

Mieszkania w Gdańsku

Mieszkania w Gdańsku i Gdyni znajdują się obecnie w czołówce najdroższych w Polsce. To atrakcyjność tego miejsca wpływa na wysokie koszty, jakie musimy ponieść z tytułu zakupu nieruchomości w Trójmieście. Za mieszkanie w Gdańsku zapłacimy średnio ponad 5000 zł za m kw., czyli podobnie jak we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. To jednak taniej niż w drogiej stolicy, która bez wątpienia jest numerem 1 w rankingu najdroższych mieszkań w naszym kraju.

Spada jednak bezrobocie w Trójmieściew Sopocie wynosi ono 3%, w Gdańsku 3,8% Gdańsku, a 4,3% w Gdyni. Największy rozwój obserwuje się w handlu i przemyśle, gdzie zatrudnianych jest najwięcej pracowników. Jest więc to miejsce, gdzie można liczyć na prace, jak też rozwój, a przy tym mieszkań w mieście, które żyje w rytm szumiącego morza.

KOMENTARZE
    Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz