Mieszkania do wynajęcia Lublin dla miłośników ciekawej turystyki

 

Pokoje i mieszkania do wynajęcia Lublin co roku zapełniają się turystami – i nic w tym dziwnego. Co jednak zwiedzać, gdy Bramę Krakowską, Zamek i piękne kamienice obejrzeliśmy już ze wszystkich stron? W takim wypadku pora poznać stolicę Lubelszczyzny od… spodu.

 

Szukasz mieszkania do wynajęcia? Lublin czeka na turystów

 

Mieszkania do wynajęcia Lublin

 

Turystyka to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi usług w Lublinie. Miasto przyciąga gości licznymi zabytkami, piękną okolicą i stosunkowo niskimi w skali kraju cenami mieszkań oraz pokojów do wynajęcia. Lublin zachęca turystów jak może – od wiosny 2017 funkcjonuje m.in. Lubelska Karta Turysty, gwarantująca posiadaczowi pakiet zniżek i darmowych wejściówek. Nic dziwnego, że już w samych początkach sezonu zapełniają się pokoje i mieszkania do wynajęcia Lublin co chwila kusi kolejnymi atrakcjami. Jedną z nowszych i ciekawszych jest Lubelska Trasa Podziemna.

O co chodzi? O niezwykłą możliwość zejścia do podziemi Starego Miasta i wędrówki korytarzami oraz salami, których historia sięga nieraz aż XVI stulecia. Otwarta w 2006 roku Lubelska Trasa Podziemna powstała w wyniku połączenia piwnic, które w dawnych wiekach pełniły funkcję składów kupieckich pod wieloma nieruchomościami. Lublin daje nam możliwość przejścia pod ziemią na trzech kondygnacjach, położonych na głębokości od 9 do 12 metrów pod ulicami miasta.

 

Od Trybunału Koronnego do Placu Przy Farze

 

Mieszkania do wynajęcia Lublin

 

Jeśli chcemy skorzystać z tej niezwykłej trasy, gdzie najlepiej szukać mieszkania do wynajęcia Lublin? Miasto do zwiedzania podziemi zaprasza nas w samym swym sercu – przy Rynku, dobrze więc zamieszkać gdzieś w pobliżu. Wycieczka zaczyna się pod numerem 1, w budynku Trybunału Głównego Koronnego. Następnie turyści wędrują pod ulicami Złotą i Archidiakońską, by wreszcie wyłonić się spod ziemi w jednej z kamienic przy Placu Na Farze.

Licząca sobie około 300 metrów długości trasa edukacyjna to okazja, by poznać kolejne etapy rozbudowy miasta oraz jego historię – główną atrakcją jest tu multimedialna wizualizacja XVIII-wiecznego Wielkiego Pożaru Lublina. Można też podziwiać makiety dawnego Lublina oraz znaleziska archeologiczne.

 

Chcesz obejrzeć podziemia? Mieszkań w Lublinie i stancji szukaj już dziś

 

Mieszkania do wynajęcia Lublin

 

Ci, którzy marzą o zwiedzeniu podziemnego Lublina, powinni planować wycieczkę już dziś – chętnych jest bowiem wielu. Do podziemi wejdziemy od maja do października i od listopada do kwietnia tylko w określonych godzinach. Wpisujmy więc w wyszukiwarkę „mieszkania do wynajęcia Lublin” i rezerwujmy miejsce – a potem ruszajmy zwiedzać. Bogata historia Lublina czeka na odkrycie.

 

Autor: Przemysław Zańko, serwis Homla.pl
KOMENTARZE
    Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz