• Home staging – przygotowywanie mieszkania na sprzedaż

    Artykuły

    01.02.2017 16:24

Mieszkanie na sprzedaż – jak zwiększyć jego wartość i przyspieszyć transakcję?

Pierwszym źródłem informacji jest Internet, gdzie znajdziemy tysiące ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości. Rozwój nowoczesnych technologii zmusza sprzedawców do większego zaangażowania w przygotowanie swojej oferty  sprzedażowej. Potencjalni nabywcy zwracają szczególną uwagę na zdjęcia, które są kluczowym czynnikiem, wpływającym na podjęcie decyzji o obejrzeniu mieszkania.

Aż 95% klientów szuka dla siebie nieruchomości w Internecie. W związku z tym pojawił się nowy trend, określany jako Home staging. Eksperci w tej dziedzinie i firmy świadczące te usługi zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Każdy chce przecież zaprezentować swoje mieszkanie jak najlepiej.Sprzedaż mieszkań jest coraz bardziej mobilna.

 

Co to jest home staging?

Jest to nic innego jak sztuka przygotowywania mieszkań na sprzedaż. Mieszkania w Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy też Wrocławiu cieszą się dużą popularnością, dlatego na rynku nieruchomości jest ich coraz więcej, a więc ich sprzedaż również może okazać się trudniejsza. Już nie tylko niska cena ma znaczenie, ale też to, jak wygląda mieszkanie. Wiele osób deklaruje, że woli zapłacić więcej, a kupić mieszkanie, które będzie spełniało ich oczekiwania.

 

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w sposób znaczący może przyśpieszyć znalezienie potencjalnego nabywcy. W ten sposób można również zaproponować wyższą cenę, gdyż mieszkanie wyróżnia się podwyższonym standardem. Jego wartość wzrasta niekiedy nawet o 25%.

 

Home staging – zmiany na lepsze

Kupując mieszkania w Poznaniu czy też innym większym mieście, oczekujemy, że będą one naszym miejscem wymarzonym do życia na wiele lat. Sprzedawcy są tego świadomi, dlatego coraz częściej decydują się na inwestycje w ich wykończenie, zanim jeszcze zostanie wystawione ogłoszenie sprzedażowe. Usługi home staging obejmują zmiany w poszczególnych pomieszczeniach tak, aby podnieść wartość mieszkania, jak też zwiększyć zainteresowanie ofertą. Specjaliści doradzają, w jakie inne meble i dodatki należałoby wyposażyć wnętrze, jak powinno być ono zaaranżowane i jakie kolory lepiej sprawdzą się na ścianach. Niekiedy wystarczy jedynie zmiana ustawienia mebli lub wzbogacenie wnętrz o kilka dodatków. Firmy zajmujące się home staging to najczęściej architekci i designerzy z poczuciem estetyki, a także ze znajomością aktualnych trendów. Oferują kompleksową ofertę, od propozycji zmian, przez ich wykonanie, po sprzątanie mieszkania i wykonanie profesjonalnych zdjęć.

 

Home staging jest popularny przede wszystkich w dużych miastach. Mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku przechodzą niesamowite metamorfozy, a ich sprzedawcy zyskują na szybszej sprzedaży i większych korzyściach finansowych.

KOMENTARZE
    Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz