ROLETY ZEWNĘTRZNE - CZY WARTO JE MIEĆ? ZOBACZ ZALETY, RODZAJE I SPOSÓB MONTAŻU

ROLETY ZEWNĘTRZNE - CZY WARTO JE MIEĆ? ZOBACZ ZALETY, RODZAJE I SPOSÓB MONTAŻU

12.08.2022

BlogSponsorowany

Rolety okienne mogą spełniać zróżnicowane funkcje. Te montowane na zewnątrz nie tylko pozwalają na uzyskanie większego stopnia prywatności, ale również dodatkowo niosą za sobą inne korzyści. Co warto wiedzieć na temat rolet zewnętrznych? Oto najważniejsze informacje na temat tych osłon!



 



Jak zbudowane są rolety zewnętrzne?


Rolety okienne montowane na zewnątrz składają się z kilku zasadniczych elementów, a dokładnie z pancerza nawijanego na wał oraz z kasety i bocznych prowadnic. Elementy te produkowane są głównie z lekkiego i odpornego aluminium.

 

Podczas otwierania rolety jej pancerz nawija się na wał i chowany jest on w kasecie. Gdy roleta jest zamknięta, z boku zabezpieczają ją prowadnice.

 

Obecnie rolety okienne dostępne są również w wariancie antywłamaniowym, czyli dodatkowo wzmocnionym. Wtedy pozwalają one na zredukowanie ryzyka włamania do budynku, zapewniając lepszą ochronę dla jego mieszkańców i mienia.

 

Zalety rolet zewnętrznych – dlaczego warto je kupić?


Zamontowanie rolet okiennych zewnętrznych na domu jednorodzinnym związane jest z wieloma zaletami. Dlaczego warto zdecydować się na takie osłony okien?

 

  • Większa dyskrecja – rolety skutecznie zabezpieczają przed wzrokiem innych osób.

  • Zaciemnienie pomieszczeń – zaciągnięte rolety zapobiegają przenikaniu światła do wnętrza domu.

  • Ochrona przed nagrzewaniem się wnętrza – jest to bardzo pomocne latem, gdy dom mocno się nagrzewa.

  • Zmniejszenie ucieczki ciepła – zimą z kolei rolety mogą poprawić parametry termoizolacyjne budynku, ponieważ tworzą poduszkę powietrzną przy oknach.

  • Poprawa ochrony przed włamaniami – w przypadku zakupienia rolet antywłamaniowych.

 

Sposoby montażu rolet zewnętrznych


Zewnętrzne rolety okienne mogą być zamontowane na kilka sposobów, które różnią się pomiędzy sobą umiejscowieniem kasety.

 

Wtedy, gdy rolety zamierza się zamontować w nowo budowanym domu, często umieszczane są one nad oknami i dzięki temu nie są one widoczne. Gdy natomiast budynek już istnieje, wtedy rolety mogą być zamontowane albo we wnęce okiennej – przysłaniają wtedy część okna, albo na elewacji budynku.

 

Jak obsługiwać zewnętrzne rolety okienne?


Rolety mogą być obsługiwane na dwa sposoby – ręcznie z użyciem taśm albo elektrycznie, gdy połączone są one z napędem i automatyką.

 

Najwygodniejsze w obsłudze są elektryczne rolety zewnętrzne, które mogą być również zarządzane za pomocą centrali lub przez aplikację mobilną. Wtedy nie trzeba zaciągać każdej rolety po kolei, ale wystarczy nacisnąć jeden przycisk lub wybrać opcję w aplikacji, by system automatycznie otworzył albo zamknął rolety.